1/11

GRAW

Güven Gümüş
Güven Gümüş 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Advanced Warfighter'ın görevleri şimdi kolay, artık çözümü var
Taktik FPS oyunu Ghost Recon Advanced Warfighter 2013 yılında Amerika ve Meksika arasında geçen savaşı konu alıyor. Ghost takımı 4 kişiden oluşuyor. Ekibin başında kontrol edeceğimiz Scott Mitchell karakteri bulunuyor. Ekibimiz Brown, Kirkland ve Allen müthiş donanımlara sahip 3 kişiden oluşuyor. Ekibimizi kısaca tanıyalım;

Brown: Ağır makineleri silahı ile yakın çarpışmalarda oldukça etkili. Ekibe ilerlemesi için komut verdiğimizde Brown önden gidere yolda karşımıza çıkan düşmanları temizler.

Kirkland: Kirkland da Brown gibi yakın çarpışmalarda etkili, ayrıca düşman tanklarını Kirkland’ın roketatarı sayesinde kolayca yok edebilirsiniz.

Allen: Keskin nişancımız, birini uzaktan öldürmek için Allen’in görüş açısını ayarlayın ve gerisini ona bırakın. Tek vuruşta inanılmaz bir atış kabiliyetine sahip.

İpuçları

* Oyunun her bölümünde yapmamız gereken görevler bulunuyor. Bende tam çözümde bölüm içinde verilen görevleri ayrı başlıklar halinde yazdım. Oyunda takılanlar takıldığı bölüme ve görevin ismine bakarlarsa kolay yoldan takıldığı yeri geçebilirler.

* Oyunun kontrollerinden bahsedelim. “W,A,S,D” yön tuşları , “Q ve E” ile duvar dibinden yada bir yeri gözetlemek için sağa ve sola bakmamızı sağlıyor. “Shift” koşma, “C” ile eğilirken ilk bastığımızda normal eğiliyor ikincide ise yerde sürünme pozisyonuna geçiyor. “V” ayağa kalma, “R” şarjör değiştirme, “N” gece görüşü, “F” silahlar ve el bombasını görüp mouse yardımıyla da seçebilirsiniz. Eğer ekibinizdeki birisinin gözünden olanları görmek için “G” tuşuna basın. “TAB” tuşu harita, “X” ile araçlara binebiliyoruz

* Ekibimizdeki kişileri “1, 2, 3” tuşlarıyla seçiyoruz. Komut vereceğiniz kişiyi bu tuşlarla seçip mouse tekerleğini kullanarak soldaki menüde çıkan seçeneklerle komutlar veriyoruz. Eğer bütün takıma aynı anda komut vereceksek “é” tuşunu kullanın. Oyunda verebileceğimiz önemli komutlar ise şöyle; “F1” Move – Hareket etme, “F2” Attack – Saldırı pozisyonu , “F3” Cover – Savunma. Bu komutları ekibinizdeki bir kişiye yada hepsine verdiğinizde ona göre hareket ederler.

* Oyunda otomatik kayıt sistemi bulunuyor. Bir bölümde çok sayıda kayıt oluyor. Bazı bölümlerde yapılan her görev sonrası oyun kaydolabiliyor. Onun için görev esnasında sağlık barınız az ise load seçeneğinden son yapılan kayıttan oyuna girdiğinizde sağlık barınızın yüksek olduğunu göreceksiniz.

* TAB’a bastığımızda önümüze bir taktik haritası çıkıyor ve buradan adamlarımızı detaylı bir şekilde yönlendirebildiğimiz gibi, düşmanlarımızı da kuş bakışı olarak görebiliyoruz. Bu harita basit bir yapıda değil. Tamamıyla üç boyutlu, uydudan elde edilen görüntü bize veriliyor. Olan çatışmaları bile sıcağı sıcağına bu ekranda görebiliyoruz. Oyunda haritayı çok sık kullanın. Varmak istediğiniz hedefi ve gideceğiniz kısa yolları üç boyutlu harita sayesinde rahatça yapabilirsiniz.

* Ekibimize haritadan da komut verebiliyoruz. Ekibimizin bizden uzak olduğu yerlerde haritadan bakıp hangi adamımızın nereye gideceğine karar verebiliriz. Bunun için nereye gideceğine mouse ile seçip haritanın alt kısmında bulunan “Exetuce” tuşuna basarak ekibi bulunduğu yerden bizim belirlediğimiz yere doğru hareket ettirebiliyoruz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×