1/2

GTA IV: Lost and Damned

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Efsane daha da büyüyor!
Platformlar XBox 360
GTA IV: Lost and Damned
  • Yapımcı - Yayıncı Rockstar North - Rockstar Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 93
Artılar Dev oyun alanı, karakter etkileşimleri, hikaye, grafikler, müzikler, özgünlük
Eksiler Zorluk seviyesinin yüksekliği
"Yazı için Barış Terun'a teşekkür ederiz."

GTA hakkında fazla söz söylemeye ne hacet... Birçok otorite tarafından dünyanın en iyi oyunu; dünyanın en çok satan oyunu, onlarca ödül... X360 çatısı altında biraz daha faklı bir GTA tecrübesi yaşamaya hazırlanın. Lost and Damned isimli oyun uzun süredir gizemini koruyor ve hakkında bin çeşit spekülasyon dönüyordu. Şimdiyse sır perdesi kalktı. Pandora’nın Kutusu içinden mükemmeliyetlik çıktı.

Yepyeni bir karakterimiz de var. Bu kişi asi motosiklet kullanıcısı Johnny Klebbitz. Oyunun her aşamasında yeteneklerini sergiliyor. Elbette böyle bir efsanevi oyunun sadece yeni bir motosiklet kullanıcısı sunacak hali yok: Onlarca yeni silah, muhteşem müzikler, yepyeni araçlar, envai çeşit karakterler ve şahsına münhasır düşmanlar... Hayal gücünüz doğrultusunda Libert City’de düzinelerce iş çevirecek, motosikletinizle akrobatik hareketler yapacak ve GTA’nın en çok bilinen kirli işlerine karışacaksınız.

Harley Davidson ve Johnny Klebbitz

Lost and Damned bir genişleme paketi, ama büyük bir genişleme paketi. Birkaç ek görevden çok çok daha fazlasını içeriyor. Rockstar’ın iddiasına göre efsanevi GTA’nın değişilmez özellikleri paket içerisinde aynen korunmuş. Oynanış süresinin onlarca saat olmasını saymıyorum. Elbette bu süreyi artırmak da sizin elinizde.

GTA IV: Lost and Damned
"Lost and Damned içinde Johnny Klebbitz'i yönetiyoruz, ancak GTA 4'ten tanıdık yüz Niko Bellic ile de karşılaşıyoruz."

Yeni öykü, tanıdık mekanlarda geçiyor. Johnny isimli baş karakter sizin de fark edebileceğiniz gibi tam bir sosyopat. Eh bu oyundaki karakterin de Bill Cosby olması beklenemezdi tabi. Bazı sorunlarımız da olacak. Zorluk seviyesi uzman oyuncuların ağız tatlarına uygun.

GTA 4’teki münzevi, sudan çıkmış balık Niko Bellic’in öyküsünün aksine, Lost and Damned bir suç kardeşliğinin etrafında dönüyor. Johnny kardeşliğe ilk adım attığında kendisini kanlı bir kaosun içinde buluyor. Çete savaşları şehri kana bulamakla kalmamış; artık hiçbir yer güvenli değil.

GTA IV: Lost and Damned
"Çeteler arasındaki savaş yüzüne Liberty City'de büyük çatışmalar yaşanıyor ve ortalık karışıyor."

Johnny’nin güvenli bir eve, bolca silaha, arkasını kollayacak kişilere ihtiyacı var. Hikayenin başından sonuna kadar yanınızda birçok psikopat var. Lost adı verilen suç kardeşliğindeki tüm üyelerle iletişime girebilirsiniz. Hatta bu evlerde bilek güreşleri yapabilir veya kumar oynayabilirsiniz. Savaşlara tek başınıza; girmek zorunda değilsiniz. Kardeşlik üyeleri size daima yardım edecek. Ne kadar çok kardeşlik üyesi sağ salim kalırsa, çetenizin gücü o kadar yükselecek. Eğer bir üye ölürse onun yerine tecrübesiz bir üye gelecek. Bu üye beklenildiği üzere pek de yetenekli olmayacak. Size tavsiyem, tecrübeli takım arkadaşlarınızı sağ salim tutmanız.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×