GTA serisi 125 milyon sattı

GTA serisi 125 milyon sattı

Berkant Jeff Akarcan
Berkant Jeff Akarcan 29.11.2012 - 10:27
TakeTwo satış rakamlarını açıkladı
GTA serisi 125 milyon sattı
Oyun dünyasının en uzun soluklu ve en başarılı serilerinden Grand Theft Auto'nun dağıtımcısı Take-Two Interactive'in CEO'su Strauss Zelnick, serinin bugüne dek 125 milyon kopya sattığını açıkladı.

Geçtiğimiz senenin Eylül ayı itibariyle 114 milyon satmış olan GTA, bir sene içinde 11 milyon satmış anlayacağınız.

Zelnick, oyunun her sene otomatiğe bağlayan bir seri olmamasına bağlıyor bu durumu, ve Take Two'nun da gelecekte bu tarz "her sene yeni bir oyun" politikası izlemeyeceğini ekledi.

"Fikri mülklerin kalıcı olmasını istiyorsanız, tüketicilerin markaya olan aşkının azalması riskiyle karşı karşıya kalıyorsunuz." diyen Zelnick, sözlerine şu şekilde devam etti: "Bunu hiç düşünmedik. Bizim politikamız her zaman daha çok tuttu. Bizce, her sene seriye yeni bir oyun çıkarmak, fikri mülkün kalıcı olmasını zorlaştırıyor, tabi ki spor oyunları hariç. Yaşananlar da bunu kanıtlıyor. Her sene yeni bir oyunu çıkan bir seri en sonunda duvara toslayacaktır ve biz fikri mülkümüzün duvara toslamasını istemiyoruz."

Grand Theft Auto'nun beşinci oyunu ise seneye bizlerle olacak.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2020 23:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×