1/2

Guitar Hero: Metallica

Yusuf Tansu Büyüktalaş
Yusuf Tansu Büyüktalaş 3.06.2010 - 12:31
Kader ve ün, kibirli ayna!
Rock ve metal müzik tutkunlarına ilaç gibi gelen Guitar Hero serisi, bu sefer yeni oyunuyla Metallica’nın hayatını konu alıyor. Yapımda daha önce Aerosmith’i oynayarak efsane grubun hangi evrelerden geçtiğine bizzat şahit olmuştuk. Yakın bir zaman içersinde yeni nesil konsollara çıkacak olan son Guitar Hero yapımında, bu kez Metallica’nın efsaneleşme yolunda, bizzat grubun içersinde yer alacağız.

Guitar Hero: Metallica
"Cunning Stunts'dan Kirk Lee Hammett solo atarken."

Gitarımın telleri

Yeni yapımda kuşkusuz göze çarpan ilk güzellik, şarkı listesi. Metallica’nın efsaneleşmiş parçalarını oyunda görebileceğiz. Bunlar, Battery’den Seek&Destroy’a, One’dan Sad but True’a kadar uzanan geniş bir şarkı yelpazesi. Ayrıca konuk sanatçılar listesinde de gözlerimizin fal taşı gibi açılmasına neden olabilecek gruplar yer alıyor. Bu efsane isimler de Mötorhead, Judas Priest, Mercyful Fate ve Slayer şeklinde uzayıp gidiyor. Yapımda yer alacak Metallica şarkılarına ve konuk sanatçı listesine göz atmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Metallica’nın kuruluş aşamasından başlayarak, verdiği tüm konserleri teker teker oynayabileceğimiz yapımda tek üzücü nokta, Cliff Burton ve Jason Newsted’a yer verilmemesi. Metallica’nın bütünlüğünün bozulmaması için bizzat grup ve menajerleri tarafından izin verilmeyen eski üyelerin olmayışı, beklentilerimizi ufak ölçüde sarssa da, yapıma duyulan ilgiyi düşürmüyor.

Guitar Hero: Metallica
"King Diamond efsanesi, yapımın en iddialı konuk isimlerinden."

Sahnedeki Metallica ruhunu sonuna kadar hissettirmek için grup elemanlarının hareketleri, motion capture özelliği ile kaydedilmiş. Yani bizi canlı performans görsellerinde, birbirinden güzel animasyonlar ve grup üyeleriyle özdeşleşmiş hareketler bekliyor. Grubun bugüne kadar verdiği, belli başlı konserlerin hepsini oyunda bizzat oynamak da kulağa heyecanlı geliyor. Ayrıca konuk sanatçıları da sahnede canlandırmak kuşkusuz Guitar Hero: Metallica’yı cezp edici kılan diğer bir unsur.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×