Günün konusuna Netmarble'dan açıklama geldi

Günün konusuna Netmarble'dan açıklama geldi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 6.02.2018 - 15:22
Netmarble, Wolfteam'in de adının karıştığı olay hakkında açıklama yaptı

Sabah saatlerinde oldukça üzücü bir haberle karşılaşmış ve genç yaşta bir oyuncunun bir başka oyuncu arkadaşını öldürdüğü hakkındaki haberler ile sarsılmıştık. İşte bu haberlere adı karışan Wolfteam ile ilgili Netmarble Türkiye'den bir açıklama geldi. Firmanın yaptığı açıklama şu şekilde;

Günün olayına Netmarble'dan açıklama geldi

"03 Şubat 2018 tarihinde 16 yaşında iki arkadaşın aralarında geçen tartışmanın kavgaya dönüşmesinden sonra bir gencin hayatını kaybettiğini bugün basında yer alan haberlerden öğrendik. Sebebi her ne olursa olsun bir gencimizin hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyuyoruz.

Bilgisayar oyunları, tüm dünyadaki oyuncuların birbirleriyle rekabet ederken güzel vakit geçirdiği bir eğlence aracı olmuştur. Haberde bahsi geçen Wolfteam, milyonlarca insanın oynadığı, içinde heyecan unsuru ve oyuncular arasında rekabetin olduğu uluslararası bir bilgisayar oyunudur.

Ülkemizde profesyonel oyunculardan kurulu takımların yer aldığı, uluslararası rekabetin bilgisayar ekranlarına yansıdığı ve milyonlarca takipçisi olan Wolfteam oyunu espor kategorisinde yer almaktadır.

Oyunların, spor karşılaşmalarının ya da sözlü atışmaların sonuçları hiç bir zaman gerçek hayatta kederin üzüntünün ya da şiddetin bir parçası ya da sebebi olmamalıdır, bunun bir sebebi olarak gösterilmemelidir.

Oyunun ve sporun amacına gölge düşüren şiddet kimden ve ne şekilde gelirse gelsin kabul edilemez. 03 Şubat günü yaşanan bu elim olay münferit bir olaydır ve bir bilgisayar oyununa atfedilmemelidir.

Toplumsal hoşgörü çerçevesinde, şiddet yerine barışcıl yollarla iletişim, uzlaşmacı tutum ve davranışlar hepimizin desteklediği bir kültür olmalıdır ve bu kültürü geliştirme için toplumun her bireyine görev düşmektedir.

Netmarble ailesi olarak merhum gencimize Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. Tüm yakınlarına da Allahtan sabırlar diliyoruz."

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 04:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
ozan86
ozan86 13.02.2018 14:56
Müfredata toplumda davranış kuralları dersleri koymayı ne zaman akıl edeceğiz ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.02.2018 20:18
Bu ülkede stadyumlarda döner bıçakları ile aileler arasında deli dana gibi koşturan tipler, çıkışta fırlatılan şişeler, sopalar, sandalyeler görmedik mi? Cinayet işlenmedi mi? Basketbol da olmadı bu olaylar yada voleybol. Futbol da oldu tüm bunlar. Peki yaşanılanları futbola bağlayan oldu mu?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2018 12:18
Aileler bilinçsiz 12 yaşındaki çocuklar ps cafelerde gta oynuyor yaaa
MK Okuru
MK Okuru 10.02.2018 01:56
Bizde oynuyorduk.. 20 yıl önce quake 3 te multi atıp cesetleri parcalıyorduk lakin arada bi fark vardı. Biz oyun olduğunu biliyorduk çünkü her dk ulaşılabilir değildi pc ler oyunlar.. Şimdi bi şeyi çıktı diye yeni nesil oyunla gerçeği karıştırıyor.. Sonuç bu. 20 yıl önce de aileler böyleydi yani.
Kalan Karakter : 300 Gönder
kahvebitti
kahvebitti 6.02.2018 20:37
Aileler saldım çayıra mevlam kayıra mantıgıyla devam ettigi sürece dahada çogalıcak bu olaylar
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×