Hack'lenen Battlelog'dan son durum

Hack'lenen Battlelog'dan son durum

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 30.12.2012 - 09:44
Kişisel verilere ne oldu?
28 Aralığı 29'una bağlayan gece saldırıya uğrayan Battlefield 3 sistemi Battlelog için son durum DICE ve EA tarafından açıklandı.

Hiçbir oyuna giremediğimiz bu saldırı boyunca bir de ekranın alt tarafında BF4'ün betası için bir anket mevcuttu. İşin tehlikeli yanı ise saldırganların o anketi kullan kişilerin şifrelerini çalabilme ihtimallerinin bulunması.

DICE ve EA'nın yaptığı açıklamaya göre ise iki firma da konuya hızlıca müdahale edip her şeyi normal haline getirmeyi başarmış. DarkLord7854 nick'li Battlelog geliştiricisine göre sisteme giriş yapmak artık güvenli. Bunun yanında geliştirici, saldırı sırasında hiçbir kişisel bilgi içeren verinin açığa çıkmadığını belirtiyor.

Lakin biz her zaman olduğu gibi sizleri konu hakkında uyarma gereği hissediyor ve ne olur ne olmaz yine de şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Öte yandan olayı henüz bilmeyenler için aşağıda Guru3D üyesi lucidus'un aldığı ekran görüntüsü mevcut. Bu ekran görüntüsünde bahsettiğimiz anketi görebilirsiniz.

Herkese geçmiş olsun.

Hack'lenen Battlelog'dan son durum
  
Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2020 23:37
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×