Half-Life2'yi hangi ekran kartında oynamalı?

Erdem Maşlak
Erdem Maşlak 3.06.2010 - 12:31
Half-Life2'yi hangi ekran kartında oynamalı?
FiringSquad elemanlarının Half-Life2 üzerindeki yoğun uğraşıları sonucunda hangi ekran kartının bu oyunu daha randımanlı çalıştırdığına dair hiçbir soru işareti kalmıyor. Her ne kadar testlerin sonuçlarında fazla sayısal ifadelere yer verilmemiş olsa da, sözlü ifadelerde hali hazırda oyunda ATI sürücülerini kullanan oyunda Radeon kartların daha yüksek bir oynanış sağladığı görülüyor.

Ekibin kullandığı teknoloji demosunda her ne kadar bir çok özelliğin kısıtlı olarak kullanıldığı belirtilse de test edilen kartlar arasında en iyi sonucu Radeon X800 kartlar vermiş. Bunlar arasında bir sıralama yapan ekip elemanları ilk sıraya X800 Platinium Edition, onun altına da X800 XT AGP'yi uygun görmüşler. X800 Platinium Edition'da 4xAA ve 8xAF açık olmak üzere 1600x1200 'lük devasa çözünürlükte oyundan %20 daha fazla verim alındığını belirtiyorlar. Yine aynı derecelerde yapılan testlerde ise Radeon X800 Pro'nun, NVidia GeForce 6800 Ultra ile neredeyse eşit değerler verdiğini oyunu değişik kartlarda test eden kişiler belirtmekteler.

Ama tabii ki bu NVidia ekran kartı sahiplerinin bu oyunu kötü oynayacağı anlamına gelmiyor. Ki bence hayli yüksek bir değer olan 1280x1024 gibi bir çözünürlükte de GeForce 6800'ün performansı iyiymiş. Lakin, sözün özü görünüyor ki, Half-Life 2'yi ATI kartlara sahip oyun tutkunları daha hoş görüntüler eşliğinde oynayacaklar. Linux kullanıcıları ise Valve'ın bu teknoloji manyağı oyununu 7 Aralık'ta piyasalarda olacak Cadega 4.2 sürümü ile rahatlıkla oynayabilecekler. Ayrıca Cadega 4.2'nin Steam'ı da desteklediğini haberin sonunda belirtmemde fayda var.

Half-Life2'yi hangi ekran kartında oynamalı?

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2021 23:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
Half-Life2'yi hangi ekran kartında oynamalı?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×