Halo 3, aslında Halo 2

Halo 3, aslında Halo 2

Erman Demirci
Erman Demirci 3.06.2010 - 12:31
Halo 3, aslında Halo 2
Bungie tarafından hazırlanan, Xbox ve X360 konsollarında satış rekorları kıran Halo serisi, ana oyun olarak son kez Halo 3 ile boy göstermişti. Peki Halo 3'ün hikâyesinin, aslında Halo 2'ye ait olduğunu biliyor muydunuz?

Bungie'den Jaime Griesemer'ın söylediğine bakılırsa Halo2 ve Halo3, orijinalinde tek bir oyun hikâyesi olarak düşünülmüş, fakat işin altından farklı şekilde kalkmaya karar veren ekip, senaryoyu en makul şekilde ikiye bölerek devam etmişler.

Halo 2'nin hikâyesi ve oyun sonu bağlanışı, basın ve oyuncular tarafından eleştirilmişti, amma ve lakin bu durum Halo2'nin rekor sayıda satmasını engelleyememişti.

Halo 3'ün hâlâ Xbox 360'da en çok oynanan oyun olduğu düşünülürse, bu durumun Halo Reach için de geçerli olacağını tahmin etmek zor değil. Zira Halo Reach, muhtemelen serinin son oyunu olacağından ve orijinal hikâyenin destekleyicisi olarak çıkacağından dolayı, bu durumun Star Wars etkisi yaratacağını ve bu son Halo'nun da bayağı bir satacağını düşünebiliriz.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2020 23:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×