Halo serisi 50 milyon sattı

Halo serisi 50 milyon sattı

Berkant Jeff Akarcan
Berkant Jeff Akarcan 7.12.2012 - 11:11
Microsoft da bunu bir turnuvayla kutluyor

Bundan tam 11 yıl önce, 15 Kasım 2001'de Combat Evolved ek adıyla piyasaya sürülen ilk Halo'dan beri 7 oyun gördük. Xbox platformunun nadir exclusive serilerinden olan Halo'nun bugün itibariyle 50 milyon kopya sattığı açıklandı.

Halo serisi 50 milyon sattı

İlk üçleme ve Halo 4 ile başlayan Reclaim Üçlemesiyle beraber, serinin spin-off oyunları olan Halo Wars, ODST ve Reach'i de kapsıyor bu satış rakamı. Ek olarak ilk oyunun tekrar yapımı olan Halo: Combat Evolved Anniversary Enhanced'in de satışları sayılmış.

Microsoft ise serinin 50 milyonuncu satışını kutlamak için Halo 4: Infinity Challenge adlı bir turnuva düzenlediğini duyurdu. Dünyanın her yerinden oyuncuların katılabileceği turnuva 17 Aralık'ta başlıyor ve nefis bir birincilik ödülü var: 2013 model Ford F150 SVT Raptor kamyonet, hem de UNSC temalı. Ek olarak bir sonraki Halo oyununda kendinizi bulabilirsiniz, toplam iki dakika boyunca Halo evreninde sizin dijital modeliniz gözükebilir.

Turnuva sitesi için: http://halo4infinitychallenge.com

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 01:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×