Harry Potter'ın bankacı Goblin'i, Unreal Engine 4'te modellendi

Harry Potter'ın bankacı Goblin'i, Unreal Engine 4'te modellendi

Furkan Güler
Furkan Güler 5.02.2018 - 13:39
Ortaya çıkan detay seviyesini görünce ağzınız açık kalacak.

Unreal Engine 4'ün gücünü göstermek için geliştiriciler teknoloji demoları geliştirmeye devam ediyor. Harry Potter'ın bankacı Goblin'i, Unreal Engine 4'te modellendi. Geliştiricilerinin ünlü grafik motoruna ücretsiz bir şekilde erişebilmesi sonucunda, sekizinci nesil video oyun ve konsol jenerasyonunda böylesine güzel çalışmalar görebiliyoruz.

Harry Potter'ın bankacı Goblin'i, Unreal Engine 4'te modellendi

Baolong Zhang isimli bir Unreal Engine 4 kullanıcısı, grafik motoru ile yapmış olduğu bir teknik demoyu YouTube üzerinden yayınladı. Daha öncesinde aynı geliştiriciden Star Wars serisinin son filmlerinden olan Star Wars: Rogue One'da yer alan ve Felicity Jones tarafından canlandırılan Jyn Erso karakterinin Unreal Engine 4'te modellenmiş halini görmüştük.

Yeni Unreal Engine 4 demosu çok gerçekçi

Şimdi ise aynı geliştiriciden Harry Potter filminin ünlü bankacı Goblin'ini görüyoruz. Detay seviyesi tahmin edebileceğiniz üzere maksimum düzeyde. Hatta ilk filmde karşımıza çıkan bu karakterin Unreal Engine 4 versiyonu için, filmde gözükeninden daha gerçekçi olmuş diyebiliriz.

Videonun üzerinde oldukça uğraşıldığı belli oluyor. Şimdilik sadece kaplamalar üzerinden giden geliştirici, göz kırpma dışında karakterlere herhangi bir yüz animasyonu ekleyememiş. Yine de tek kişilik bir projeler halinde çıkan bu çalışmaların, başarılı olduğu su götürmez bir gerçek.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 06:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2018 13:05
Şöyle bir dip not bırakayım ; modelleme Unreal Engine 4 ile yapılmaz , Unreal Engine 4 modelleme yazılımı değildir , Videodaki model Maya , Cinema4d , Blender gibi bir 3d modelleme yazılımında modellenmiş Unreal Engine ile render lanmıştır.Terim haberde yanlış kullanıldığından belirtmek istedim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.02.2018 21:20
Süper ya cidden filmdekinden farkı yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.02.2018 14:31
100 yıl sonrasını hayal edin...
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×