Honor of Kings tüm dünyaya açılıyor

Ersin Kılıç 8.06.2022 - 10:50
Tüm dünyada mobil cihazlar için çıkmaya hazırlanan Honor of Kings'in ilk test edileceği ülkeler arasında Türkiye pazarı da bulunuyor.

Level Infinite tarafından dağıtımı yapılan Honor of Kings sonunda tüm dünyaya açılıyor. Çin'de en çok oynanan oyunlardan biri olan yapımın test edileceği ilk ülkeler arasında Türkiye pazarı da yer alıyor. Oyun hakkında verilen bilgiler şu şekilde;

Honor of Kings'in ilk test edileceği ülkeler arasında Türkiye de var

Level Infinite ve TiMi Studio Group, Honor of Kings’in bu yıl içinde tüm dünyada mobil cihazlar için çıkacağını duyurdu. Bu yıl tamamlanmadan tüm dünyada piyasaya çıkacak olan Honor of Kings, ilk olarak seçili ülkelerde test için oynanabilir hale gelecek. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerde ilk testler Temmuz ayında başlayacak.

2015 yılında Çin’de piyasaya çıkan Honor of Kings, Kasım 2020’de ulaştığı günlük 100 milyon ortalama aktif kullanıcı sayısıyla sadece en ünlü MOBA oyunu olmakla kalmadı, tüm platformlar içinde en çok oynanan oyun olmayı da başardı. Çıkışından 6 yıl sonra bile Honor of Kings, oyuncular arasındaki popülerliğini sıkı bir şekilde koruyor. Son QuestMobile* verilerine göre Mart 2022’de 145 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaşan Honor of Kings, SensorTower** verilerine göre de 2022’nin ilk çeyreğinde tüm dünyada en çok gelir elde eden mobil oyun olmayı başardı.

Honor of Kings tüm dünyaya açılıyor

TiMi ayrıca, 2022 Honor of Kings World Champion Cup (KCC) turnuvasının bu yılın sonunda yapılacağını ve toplamda 16 uluslararası takımın turnuvaya dahil olacağını duyurdu. Dünya genelindeki büyük profesyonel liglerde başarı elde etmiş yerel ve bölgesel espor takımları, toplam 10 milyon dolar ödül havuzuna sahip şampiyonada ödül tacını giymek için savaşacaklar.

2019’da başlayan KCC, Honor of Kings’in en rekabetçi ortamını oluşturmasıyla biliniyor. Etkinlik, her geçen yıl daha büyüyen bir takipçi ve izleyici kitlesine ulaşıyor. 2020 finallerinin 570 milyondan fazla izleyici tarafından izlenmesi bunun en büyük örneği. Honor of Kings esporunda 2020 boyunca gerçekleşen tüm profesyonel karşılaşmaların izlenmesi ise 73 milyarı aştı. 

Honor of Kings’in global lansman planı ve Honor of Kings Dünya Kupası (KCC) ile ilgili daha fazla bilgi ilerleyen tarihlerde duyurulacak.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2024 22:07
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2022 18:43
Honor of Kings zaten Arena of Valor un farklı isimli olanı. Aynı oyunu mmu getiriyorlar ??
Kalan Karakter: 300 Gönder
Honor of Kings tüm dünyaya açılıyor
İlginizi Çekebilir