İflasın eşiğine gelen Bimeks'ten yeni bir açıklama geldi

İflasın eşiğine gelen Bimeks'ten yeni bir açıklama geldi

Furkan Güler
Furkan Güler 21.02.2018 - 17:43
Bir dönemin teknoloji devi, hala zor günler geçiriyor.

Türkiye'de bir dönemin teknoloji devi olan Bimeks, geçirdiği zor günler ve mali krizlerin ardından iflasın eşiğine geldi. Firma, eski ticari kapasitesine dönmek için bir süredir çözümler deniyordu fakat işe yarayan herhangi bir yol bulunamadı. Bimeks yöneticileri en sonunda ise çözümü e - ticarette bulacaklarına inanıyorlar. Bugün yapılan açıklama da bunu destekler nitelikte oldu. Yapılan açıklamada, "Alacaklılara sunulan ve cevapları gelmeye devam eden çözüm planı, şirketin e-ticaret yeteneğine daha çok odaklanan, mağaza destekli ve internet tabanlı hibrid perakende iş modeli üzerinde oluşturulacaktır." ifadelerine yer verildi.

Bimeks, iflasın eşiğine geldi ve yeni bir açıklamada bulundu

Diğer bir yandan Bimeks sözcüleri, şirket envanterinde 21'i geçici kapama durumunda bulunan 24 mağaza ve 38 çalışan bulunduğunu ve olumsuz şartlar sebebi ile şirket faaliyetinin durma noktasına geldiğini belirttiler. Son olarak yetkililer ortaya konulan e - ticaret planının ise nihai bir çözüm olacağının altını çiziyorlar.

Dolar kurunun yükselmesi, e - ticaretin gelişmesi ve pazarın belirli bir doygunluğa gelmesi sebebi ile teknoloji marketlerde genel anlamda bir gerileme de olduğu verilen bilgiler arasında bulunuyor.

Yorumlar 29
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 16:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 26.02.2018 21:40
+ war300 az buçuk kafa çalıştıran herkes sizin gibi ortadoğu islam mozaiği tayfa için lümpen, bizi sen her milyarlık ihaleye helikopteriyle koşan elinde tespih sallayıp zikirmatikle belediyelere rüşvet vermeye giden inşaat holdinglerinden (ÇELEKA, KALYON FALANDA FİLANDA) sandın heralde, "rayız" ve onun eğitimsiz despot neo-islamcı imam hatip lümpen takımı kadar zengin değiliz merak etme. öğrenci ne kadar zengin olursa artık.
aydan aya bababım gönderdiğiyle üni okuyorum.
war300
war300 28.02.2018 20:52
Üniversitelisin ama aklın 5 karış havada. Kiminle konuştuğundan bihaber, nickname arkasına saklanıp rahat rahat hakaret ettiğin insanların sen de dahil milyonlarca insanın istiklali ve istikbali için çalıştığını gözardı edip, takdiri bırak bir de hakaret ediyorsun. Sanki sen kıt kanaat geçinirken biz ihale peşinde rüşvet dağıtıyoruz. Gel de çıldırma. Hem kelsin hem fodul. Haddini bilmediğin gibi bir de aklınca milletle dalga geçiyorsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 24.02.2018 23:57
Bkz. devaluation (para biriminizin diğer paralar karşısında değer kaybetmesi)
Bkz. döviz kurunun kısa dönemde patlaması
Bkz. yatırımcı algısı (Eyyyyyyy!!! Dünya Kimsin Sen ya?)
Ökonomümüz çoh üyü
1 $ = 3.79 ?
1 € = 4.66 ?
1 £ = 5.30 ?
war300
war300 28.02.2018 20:46
Kendisini ece temelkuran zanneden öğrenci vatandaş, geçim derdi nedir bilmezsin, baba parasıyla gününü gün edersin. Biz ise hem sizin gibi mankurtların hem de milletin istikbali için savunma sanayiinde bin bir zorlukla çalışır, üstüne bir de sizin gibi herşeyden bihaber ahmaklardan laf yeriz. Buyur sevdiysen yer değiştirelim.
etemelkuran
etemelkuran 26.02.2018 21:33
Hamdolsun ben öğrenciyim war300 lalesi (Bir eli yağda bir eli balda). Politik realitede ortadoğu, arap islamcılığı ve karanlık avrupa despotizmini sevebilirsin rayızın pantolon çatlağına kurban olabilirsin ama ekonomik realite herkes için tektir. Son 3,4 yıldır parası en kötü performans gösteren OECD ülkesi Türkiyedir bazen de Meksikadır. En azından bişeyler öğrenebiliyon, dolar'ı nerden öğrendin AHaber'den mi Sabahtan mı? Bitanesi.. Sana sizin rayızın ahbaplarından Caynır(bozuyom bilerek ismini) grubunun HT Bloomberg'ini öneririm. Azcık izle oraları datlısı. Manat bile bizi kıskanıyo
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2018 21:27
Ben öğrenciyim war300 lalesi, bir eli yağda bir eli baldaymış!!!. Ekonomik ve politik realite yalayıcılara provakatif geliyor :D , aklı başında olan herkes o dediğin takımdan siz pijama reiz tayfası. Sinir sisteminiz isabetli analiz yapabilecek kadar gelişmediyse yorum yapmayacaksın.
war300
war300 26.02.2018 20:43
Son günlerde takip ediyorum, çoğu konularda provokatif yorumlarla insanları kışkırtmaya çalışıyorsun. Dolar diğer tüm para birimleri karşısında değer kazanıyor, yalnızca Türk lirası karşısında değil. Hele ekonomik gidişat konusunda en son yorum yapması gerekenler de sizin gibi zorluk görmemiş, bir eli yağda bir eli balda lümpen takımıdır.
Odoakr
Odoakr 26.02.2018 17:16
Dedi ekenomi profesörü :P
Selanikli
Selanikli 26.02.2018 11:52
Sadece Dolar, Euro, Sterlinde, değil İsviçre Fırangı = 4.04 ? Azerbaycan Manat'ı 2.22 ? Tüm dünya genelinde bizim ekonomimiz gerilerde Avrupa bizi kıskaniy
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 26.02.2018 21:41
+ babam bana lojistik şirketi kurçakmış israile kürt gazı taşıcam :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2018 14:26
Ürünleri kazık fiyattan rafa koyması değil işte. Hangi ürün olursa olsun aynısını internet üzerinden çok daha ucuza bulabilirsiniz. Niye gidipte bunlardan veya teknosadan falan alayım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2018 15:51
Bimeks diğer markalardan her daim pahalı satıyordu yani önemsenecek kadar pahalıydı herşey.Ayrıca bir ürün alırken ne kadar ilgileniyorlar, ne kadar hoş görülüler değil mi? Aynısını birde garantiye götürürken deneyin..İlgisiz ve pahalı bir firmaydı.Bir teknosa veya vatan niye batmıyor?
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×