1/4

Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Ulaş Çöğendezoğlu
Ulaş Çöğendezoğlu 6.07.2010 - 11:15
İşte bu da ikinci incelememiz.
Platformlar PC, PC
Indiana Jones and the Emperor's Tomb
  • Yapımcı - Yayıncı The Collective - LucasArts
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 85
Artılar -
Eksiler -

Gecenin bir vakti, yapacak iş yok, hava zaten soğuk ve elimin altında bilgisayar ve televizyon var sadece. Sabahtan beri bilgisayar başında oturmaktan canım sıkılmış. Bir sitenin yapılması insanı ne kadar yoruyormuş tekrar keşfediyorum. Yapacak başka bir şeyler bulmam lazım yoksa kuruyup gideceğim aletin başında.

Kumandanın tuşuna basıp televizyonu açtım. Hesapta amacım birkaç dakika eğlenip gene işlerime geri dönmek. Ama ne mümkün? Bir yakalandım Oscar ödül törenine, tamamını izleyivermişim.

Komik olan, bir yerden itibaren birkaç dakikasını ekrana bakar haldeyken kaçırdığım. Sunuculuk için Harrison Ford (bütün nesillerin bildiği isimle Indiana Jones) geldikten sonra devam eden kısacık bir sürede ilk aklıma gelen, yuvarlanan bir kayadan kaçarkenki görüntüsü idi. Sonra kırbacı, babası ve kitapları yaktıkları sahne, ardından balon hikayesi ve son olarakta insanların kalbini çıkaran kabilenin görüntüleri. Bana kısacık gelen ama dakikalarca süren bu sekansta eğlenirken beni dışardan izleseniz belki de kırbacımı sağa sola vurduğumu ya da şapkamı düşmesin diye tutmaya çalıştığımı görebilirdiniz. Ama şimdi, hayal kurmanın bir adım daha ilerisine gidebiliriz. Indiana Jones yeni oyunuyla misafirliğe geri döndü. Ve yanında imparatorun mezarına yapmamız gereken bir geziyi de getirdi. Yeni macera ve eski kahraman. Muhteşem birliktelik.

Bundan önce oynadığımız Indiana Jones oyunları nelerdi hatırlayan var mı? Fate Of Atlantis ve Last Crusade ile kendine bağlamıştı, Temple Of Doom ile derinlere sokmuştu. Modaya uyup çıkardığı Infernal Machine’de pek fena değildi. Bir de yanlış hatırlamıyorsam Raiders Of Lost Ark olacaktı ilk oyunlarından. Sonuç olarak en azından birine denk düşmemiş olanımız yoktur. Her şekilde eğlenceli, macera insanı, aksiyonun ortasındaki adam, korktuğunu belli etmeyen bir arkeolog birleşimidir Indy. Bu arada Indiana Jones’un isminin köpeğinden geldiğini de hatırlatalım. Babası Henry’nin (Sean Connery) nefret ettiği bir isim.

Neyse diyerekten, konumuzu anlatalım bir de. Sene 1935 ve Çin’deyiz. Kötü ellere düşmesin diye bulmamızın istendiği bir sanat eseri var. Naziler ve Çin mafyası peşimizde. Herkesin gözü ondan başkasını görmüyor, başka bir şey istemiyor. “Ejderin Yüreği”.

Konuyu gereksiz uzatmadan, yeni tarihli oyunumuza bir giriş yapalım. Dip not olarak da İstanbul’un yeraltında gezinebileceğinizi de ekleyelim. Malum, şehrin bilmediğimiz ama saraylar için kullanılan kim bilir ne sırları vardı? 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×