Insomniac Games, Resistance ve Sunset Overdrive için konuştu

Insomniac Games, Resistance ve Sunset Overdrive için konuştu

Çağlar Avcıl
Çağlar Avcıl 6.03.2015 - 11:07
Yapımcı firmadan umut verici açıklamalar...
Insomniac Games’den Drew Murray, GDC 2015’de IGN’den ayrılan Greg Miller’ın kuruculuğunu üstlendiği Kinda Funny Games ile şirketin gelecekteki projeleri hakkında konuştu. Bahsi geçen konuşmanın ilgi odağı PlayStation 4'e gelecek olan Ratchet and Clank serisinin yeniden yapımıydı. Oyun mevcut hikaye yapısını koruyacağı belirtilirken 2002 sürümündeki silahlar gibi bazı “en çok beğenilen” özelliklerin de oyuna ekleneceği vurgulandı.

Drew Murray ayrıca Ratchet and Clank’ı PlayStation 4’de görmenin muhteşem olacağını, sanki bir Pixar filmini canlı olarak izlermiş etkisi yaratacağını vurguladı. Ayrıca Metropolis’in trafiğini yüksek çözününürlükte görmenin çok güzel olduğunu da belirtti.

Insomniac Games, Resistance ve Sunset Overdrive için konuştu
Resistance 4 için ise seri için yeni bir oyun üzerinde çalışmaya meyilli olduğunu belirten Murray ayrıca 5 yıl boyunca Resistance oyunlarında çalıştıktan sonra Sunset Overdrive gibi yeni bir oyuna başlamanın da oldukça eğlenceli olduğunu dile getirdi. Ayrıca kendisine Sunset Overdrive’ın devam oyunu gelip gelmeyeceği sorulduğunda bunun ile ilgili bir açıklamada bulunmasa da ekibinin oyun için çıkacak son DLC üzerinde çalıştığını söyledi. Bu da yeni projelere odaklanmalarının an meselesi olduğunu gösteriyor diyebiliriz.

Peki sizce bu yıl çıkışını yapacak olan PlayStation 4’deki Ratchet and Clank oyunu nasıl olacak?  Serinin eski oyuncuları olarak beklentileriniz neler?
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2020 12:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir