Killsquad'ın yapımcısı, PlayStation 5'in SSD'si hakkında konuştu

Killsquad'ın yapımcısı, PlayStation 5'in SSD'si hakkında konuştu

Furkan Güler
Furkan Güler 8.08.2019 - 10:54
Konsolun donanımı nasıl olacak?

Sekizinci jenerasyonun ardından büyük bir sıçrayış yaşaması bekleyen yeni nesil konsollar, önümüzdeki senenin sonunda piyasaya çıkabilir. Daha tam resmi olarak tanıtılmayan konsollardan PlayStation 5 hakkında bu kez geçtiğimiz haftalarda çıkan Killsquad'ın yapımcısı Novarama konuştu. Stüdyonun önde gelen isimlerinden Ricardo Seligmann, PlayStation 5'in sahip olduğu SSD teknolojisinin direkt olarak oyunlara etki edeceğini belirtti. Konsolda yer alacak SSD'nin, oyunlarda karşılaştığımız yükleme ekranlarını çok kısa bir süreye indirdiğini açıklayan Seligmann, yükleme ekranları dışında fazla detay barındıran oyunların da konsolda daha rahat çalışacağını söyledi. Yani kendisinin, PlayStation 5'e çıkacak olan oyunların daha zengin içeriğe sahip olacağını belirttiğini söyleyebiliriz.

RPG Killsquad'ın yapımcısı, PlayStation 5'in yeni SSD'si hakkında konuştu

PlayStation 5'e rakip olarak Xbox Scarlett'in de benzer teknolojiye sahip olacağını belirtelim. PC'lerde yıllardır bulunan SSD teknolojisinin nihayet düzgün bir şekilde konsollara da uyarlanacak olması, konsol oyuncularını rahatlatacaktır. Peki siz yeni nesil konsollar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konsollarda bulunacak olan donanım, sizce de oyunlara teknolojik olarak yeni bir boyut kazandıracak mı?

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 16:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2019 14:05
Biz arşivci oyuncular için kutulu oyunları öldürmeyin lütfen. Diğer nesillerdeki gibi isteyen oyunları dijital alsın, isteyen kutulu olarak alsın. En büyük beklentim bu.
MK Okuru
MK Okuru 13.08.2019 19:58
Bende çöp evi yapıyorum girenler eve hayret ediyor 2 oda iptal mesela lütfen kutulu oyunları kaldırmayın size yalvarıyorum
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2019 19:56
Katılıyorum bende arsivciyim aynı şekilde beğendiğim oyunları kutulu alıyorum arsivimde büyüyor. Bu yine olacaktır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Spider_hip
Spider_hip 8.08.2019 18:49
Pc de 2 yıldır ssd kullanıyorum, gerçekten olması gereken bir teknoloji. Hatta 500mb okuma yazmalar bile artık yavaş kalmaya başladı pcie4 ile pc lerde 3-5gb hızlar başlıyor. Umarım konsolda da en azından bu 3-5gb okuma yazma hızları olanlardan bulunur. Zira sonra 5 sene civarı yeni konsol gelmeyeceği düşünülürse yine oyun dünyasını yavaşlatmasınlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2019 14:32
kazandıracak...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2019 12:36
sistem ssd olarak çalışıp depolama olarak 2tb bir hdd kullanılırsa efsane bir sistem geliyor demekki
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×