1/2

King Of Fighters: Maximum Impact

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Arcade'lerin unutulmaz oyunu King of Fighters'ın 3.boyuttaki ilk round'u...
Platformlar PlayStation 2
King Of Fighters: Maximum Impact
  • Yapımcı - Yayıncı SNK Playmore - SNK Playmore
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Dövüş
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 80
Artılar Kaliteli grafikler ve FMWler, seriye yeni bir tat.
Eksiler Kontrollere alışmak gerek, az sayıda karakter, müzikler daha iyi olabilirdi.

Beat-em up oyunları arcade salonlarının vazgeçilmezleridir. Tekken, Street Fighter, Samurai Shadown, Mortal Kombat ve King of Fighters gibi türünün en iyi dövüş oyunları için arcade salonlarında eminim sıra bekleyenleriniz olmuştur. Konsol sistemlerinin inanılmaz gelişimi bu oyunları arcade salonlarından evlerimize taşıdı. Gelişen teknolojinin getirdiği grafiksel imkanlar Mortal Kombat ve Street Fighter gibi oyunların 3. boyuta geçişini sağlarken, King of Fighters ikinci boyutta kalmaya inat etti. Sonunda King of Fighters’da teknolojiye ayak uydurmak zorunda kaldı ve karşınızda PS2 için özel olarak hazırlanan Maximum Impact.

Bir dövüş oyunundan yeni hareketler, yeni karakterler ve yeni arenalar gibi mecburi değişiklikler dışında ne tür yenilikler beklenebilir ki? Aslında fazla yenilik beklenemez; tabi o dövüş oyunu 2. boyuttan 3. boyuta geçmemişse. King of Fighters kendi gibi 3. boyuta geçen, fakat 3. boyutta beklenenin çok altında kalan Street Fighter ve Mortal Kombat gibi hayal kırıklığı yaratmıyor. Tabi 3. boyutun bazı cilvelerine de karşı koyamadığı bir gerçek. 2. boyuttan 3. boyuta geçen hemen hemen her dövüş oyununun oynanabilirliğinde büyük düşüşler yaşanır. Maximum Impact’te ise bu olay biraz olsun önlenebilmiş. Her ne kadar King of Fighters’ın 2. boyuttaki o muhteşem oynanabilirliği yakalanamamış olsa da 3. boyutta daha iyisini beklemekte herhalde bencillik olurdu.

Dövüşçülerin kralı geri döndü!

Maximum Impact’te serinin vazgeçilmezleri Iori Yagami, Kyo Kasunagi, Ralf, Terry Bogard, Leona, Seth, Clark ve Ryo Sazaki gibi dövüşçüler yine başrolde. Bu dövüşçülere Alba Meria ve Soiree Meria adındaki iki kardeş ile Lien Neville, Mingnon Beart gibi yeni üyeler de katılmış. Yeni karakterleri görmek güzel, ama Maximum Impact’in daha dikkat çekici tarafı ise görsel yönü. SNK şimdiye kadar hep oynanabilirlik üzerinde duran ve grafiksel gelişimi devamlı 2. planda tutan bir firma olmuştur. King of Fighters’ın yanında Metal Slug ve Samurai Shadown gibi oyunlar da buna örnek olarak gösterilebilir.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×