1/3

Knight Online: Moradon

Knight Online: Moradon

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
Moradon'la birlikte Knight Online'da yeni maceralara dalıyoruz!
Bazı oyunlar insanı ekran karşısına kilitler. Şurayı geçeyim, bunu yapayım derken saatler resmen dakika olur, zaman su gibi akar geçer. Birçok oyuncun sabah saatlerine kadar durup, ondan sonra yatıp uyuduğu oyun macerası vardır. Özellikle insanı PC’ye böylesi kilitleyen yapımların başında RPG’ler gelir. Birde online olursa, bir dahaki seviyeye geçeyim veya şu yaratığı öldüreyim yatarım gibi bahaneler insanın kafasından geçer. Bunu daha evvel Türkiye’de de oldukça yaygın olan Ultima Online(UO) yapıyordu. UO ismi zaten bir kül haline geldi ve oynayan birçok oyuncunun zihnine de kazındı. Bu efsaneden sonra ise yine bağımlılık yapan ve UO’ya göre daha gelişmiş bir yapım “Knight Online” kasırga gibi esmeye başladı. Büyük bir hayran kitlesi ve sayıca fazla oyuncuya sahip Knight Online, kendini daha da geliştirdi. Son olarak ise karşımıza “Moradon: The Resurrection” isimli yeni genişleme paketiyle çıkıyor.

Daha büyük ve gelişmiş Moradon

Moradon’la birlikte Knight Online toprakları daha gelişiyor ve sınırları artıyor. Keşfedilecek ve avlanmaya çıkılacak daha çok alan var. Şehir alanı ve canavarları avlama alanları büyük ölçüde genişletildi. Bundan sonra Moradon'u terk edebilmek için en az level 35 olmak zorundasınız. Böylelikle oyuncular klanlara katılma ve takım çalışması hakkında çok önceden bilgi sahibi olabilecekler.

Pet sistemi

Dungeon Siege’ten hatırlanacağı üzere karakterimiz yanında hayvanlarımız oluyordu. Bu hayvanlara eşyalarımızı yükleyebiliyorduk. Moradon'da da buna benzer, ama biraz daha değişik bir yenilik var. Familiar Trainer, Kate görevini tamamlayan oyuncular "Pet Egg" kazanıp, yanlarına yeni bir yoldaş ekleyecekler. Pet'ler sahiplerinin yanlarında savaşabilecek, canavar şekline dönüşebilecek, yeteneklerini kullanıp sahibinin istatistiklerini arttırabilecek ve hatta ölen canavarlardan düşen hazineleri almada yardım edebilecekler.

Yeni Knight sistemi

Yeni genişletme paketiyle beraber oyunda 3 seviye Knighthood oluyor. Klanlar 3. rütbeye ulaştıkları zaman, dereceye girebilmek için bir görev tamamlamaları gerekiyor. 252,000 Klan puanına ulaştıktan ve görevi tamamladıktan sonra, oyuncular şövalye olabilecekler. Son olarak, 1,080,000 Klan Puanına erişip ve çok zorlu bir düşmanı yok ettikten sonra, Royal Şövalye olabilecekler.

Her Knighthood seviyesi 5 rütbe olup, klan puanlarının sayısına göre klanlar; 5. rütbeden 1'e kadar yükselebilecekler. 1. rütbeye ulaştıkları zaman, üstte bahsedilen görevleri tamamlayan oyuncular Knighthood derecelerini arttırabilecekler.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×