Kojima Productions, Silent Hills ve MGS dedikodularını yanıtladı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 25.06.2020 - 11:40
Hideo Kojima ve ekibinin Silent Hils ve Metal Gear Solid gibi oyunlar üzerinde çalıştığı uzun süredir iddia ediliyordu. Firmadan bu iddalara yanıt geldi.

Son olarak Death Stranding ile karşımıza çıkan Hideo Kojima ve ekibinin ismi enteresan bir şekilde bir süredir yeni Silent Hills ve Metal Gear Solid gibi oyunlar ile anılıyordu. Hatta Kojima Productions'ın bu oyunları Playstation 5 konsoluna özel olarak geliştirdiğine dair dedikodular da duymuştuk. Fransız kaynaklı Gameblog sitesinde yayınlanan benzer bir haberden sonra Kojima Productions'tan resmi bir açıklama geldi.

Kojima Productions, Silent Hill dedikodularını yanıtladı

Kojima Productions'ın resmi Twitter adresinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Kojima Productions olarak normalde bu tarz dedikodu ve spekülasyonlara cevap vermiyoruz. Fakat Gamerblog.fr sitesinde yayınlanan makalenin gerçekleri yansıtmadığını söyleyebiliriz." Bu ifadeler ile birlikte Tweet altına açıklamayı yapan kişinin Kojima Productions Global Pazarlama ve İletişim müdürü Jay Boor olduğu da belirtilmiş.

İlgili makalede Hideo Kojima'nın Silent Hills oyunu ile birlikte Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain için bir indirilebilir içerik üzerinde çalışıyor olabileceği de belirtilmişti. Raporda ayrıca Kojima ve Konami arasındaki iletişimin uzun bir süre önce yeniden başladığı da belirtilmiş ve iki tarafın yeniden işbirliği içinde olmaya sıcak baktığı not edilmiş. Oyun dedikoduları ile birlikte tüm bu bilgiler de Kojima Productions tarafından yalanlanmış oldu.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2021 16:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 17:54
Koskoca ps4 neslinde silent hill gta hatta last of us bile oynamadık çünkü ps5 'le çıktı nerdeyse last of us2 god of war bile son yıllar geldi uncharted desen devam oyunu olarak 6'yı bekliyo olmalıydık ps5 nesline ama oyunlar çok geç çıkıyor pes fifa gibi her yıl devam oyunları gelmeli hikayeli
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2020 13:19
Uncharted 6 yı bekliyor derken?? Uncharted 5 ne zaman çıktı da 6 yı bekliyor??
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2020 12:27
Adamlar her yıl oyun yapsın sonra gel burada eleştir bok gibi oyun diye.
Kalan Karakter : 300 Gönder
omrkcmn
omrkcmn 26.06.2020 10:22
Onu bilmem de son oyununun sony tarafından red yemesi kariyerinin artık düşüşe geçtiğinin habercisi. Haberi bir yerde görmüştüm ama.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 22:53
Ben bu kojimaya kılım biraz. Oyun dünyasının şımarık çocuğu gibi. Ama oyunları güzel. Hideaki anno anime için neyse bu kojima da oyun dünyası için o.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Kojima Productions, Silent Hills ve MGS dedikodularını yanıtladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×