Konami, New York Borsası'ndan çekildi!

Konami, New York Borsası'ndan çekildi!

Emin Çıtak
Emin Çıtak 28.04.2015 - 09:59
Konami, Konami, Konami, Konami...
MGS V, Hideo Kojima, Konami, Silent Hills…

Bu isimleri eğer son bir, bir buçuk ayda çok fazla duymuşsanız bir şeylerin çok ters gittiğinin farkına varmış olmanız gerekiyor. MGS V’ten Kojima’nın stüdyosunun logoları kaldırıldı, Kojima kovuldu dedikoduları çoktan dedikodu olmaktan çıktı ve oyun camiasının çok yakından takip ettiği Silent Hills dün resmi olarak iptal edildi.

Konami, New York Borsası'ndan çekildi!
Tüm bu olaylara ek olarak, Konami New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan çekildiğini ilan etti. Analist Micheael Pacther’a göre bu kararın verilmesindeki en büyük sebebi, şirketin yatırım yapılması için ödemek zorunda olduğu yıllık bedeller. Bu işlem bedeli yıllık olarak en az 5 milyon dolar olarak hesaplanıyor.

Konami Londra ve Tokyo borsalarında işlem yapmaya devam edecek ama oyun sektörünün kalbinin attığı yerlerden biri olan Amerika’dan artık yatırım alamayacak.
Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2020 15:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×