1/2

KonserVE

Özgür Yıldız 3.06.2010 - 12:31
Guitar Hero'ya bağlamalı yanıt
Platformlar PC, PC
KonserVE
  • Yapımcı - Yayıncı Kukla İnteraktif - Yeni Dünya
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Müzik,Müzik
Merlin Puanı 0
Artılar İndirilebilir müzikler, ekstralar ve yerli bir yapım olması
Eksiler Grafikler zayıf, oynanışta problemler, bazı hatalar
Guitar Hero ve Rock Band gibi isimlerin müzik oyunu piyasasını ele geçirdiği günümüzde, bu ikisiyle yarışmak hayli zor olsa gerek. Arkalarında büyük kayıt stüdyolarının da desteğini alan bu yapımlar, her geçen sene dağıtımcı ve yapımcılarına yüklü miktarda paralar kazandırıyor. Sadece oyun satışlarıyla değil, sonradan çıkan indirilebilir şarkı ve şarkı paketleriyle de iyi satış rakamlarına ulaşıyorlar.

Peki böyle dev isimlerin olduğu piyasaya yeni bir rakip hazırlarsanız ne olur? Hem de bu oyun, ülkemizden çıkarsa?

Hoş melodiler

KonserVE, 2003 yılında piyasaya çıkan Lanetin Hikayesi adlı macera oyununun geliştiricisi İdris Çelik'in kurduğu Kukla İnteraktif tarafından yapılmış. Firmanın ilk oyunu olma özelliğini de taşıyan KonserVE, kısıtlı kaynaklarla ortaya nelerin çıkarılabileceğinin en güzel örneklerinden.

Oyunumuz Internet altyapısı üzerinden aktif ediliyor. Kullanıcı hesabını açtıktan sonra "Kariyer", "Prova" ve "Online" seçeneklerini kullanabiliyorsunuz.

KonserVE


"Prova" kısmı, oyunu anlatan bir rehber görevi görüyor. Rehber, sesli ve görüntülü anlatımlar içermesi anlamında yararlı.

Haydi sahneye

"Kariyer" kısmında ise çeşitli şarkılar arasından istediğiniz zorluk derecesindeki ve enstrümandaki şarkıları çalabiliyorsunuz. Bunlar genellikle amatör sanatçılar tarafından seslendirilen veya anonim olan şarkılar. İçerisinde "Eskişehir Çiftetelli" ve "Tiridine Bandım" gibi türkülerin de bulunduğu liste, özellikle bizlere hitap eder cinsten. Ofiste şarkıları çalmaya çalışırken oldukça eğlendiğimizi söylemeliyim.