1/3

L.A. Rush

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Sokak yarışlarına devam ediyoruz.
Platformlar PC
L.A. Rush
  • Yapımcı - Yayıncı Midway - Midway
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Yarış
Merlin Puanı 72
Artılar Müzikler, kaza sahneleri, Replay, sinematikler, şehirde dolaşabilmek
Eksiler Belli bir süre sonra sıkması, abartı yansıma efektleri
Bu aralar adam gibi oyun oynayamadım, çünkü elime geçen yapımlar kötüydü. Tricked n Tuned isimli NFS taklidi olmaya çalışan oyun vardı. Ne yazık ki başarısız bir denemeydi ve insanı sıkıyordu. Arkasından başka bir yarış oyunu daha bana verildi. L.A. Rush adındaki yapım, Tricked n Tuned’ın arkasından bana pek umutlu gelmemişti. Belki berbat bir oyunun arkasında bıraktığı umutsuzluk içime işlemişti, L.A. Rush beni yanılttı ve koyu sis içinden çıkartmayı başardı.

Zaman

Karakterimiz namını ve eski popüleritisini geri almaya çalışan biri. Kendisinin tüm malını yağmalıyorlar ve geride koca bir sıfır gibi kalıyor. O da bunu yapanlardan hesap sormak için sokaktaki mücadeleye katılıyor. Yarışlara başlıyor ve yavaş yavaş gerçekleri ortaya çıkarıyor. Konu her daim klasik öğeler ile süslenmiş, alıştığımız senaryo. Zengin bir malikanede çılgın bir parti veriliyor. Etrafta dolanan güzeller, eğlenen insanlar vs... tam bir ortam var. Karakterimiz ile burada tanışıyoruz, olayların gelişimi ve başlangıçları anlatılıyor. İzlediğimiz bu güzel sinematiğin arkasından oyuna geçmeye hazırlanıyoruz.

Renkli menüsü ve fonda çalan hareketli parçası ile ilk açılış başarılı. Gerekli ayarları ve düzenlemeleri yaptıktan sonra, artık oynamaya hazırız. Oyun grafikleri ve anlatım tarzı ile GTA’yı oldukça hatırlattı. Sakın GTA serisinden kopyalandığını zannnetmeyin. Görünüm ve arabirim olarak onu anımsatmasına rağmen, aslen yaptığımız sadece yarışmak. Belki etkileşim olabilir, fakat klonu değil. Klasik bir yapımdan biraz etkileşim olması kötü değil, aslında iyi. Haritada belli yerlerdeki noktalara gidip yarışlara katılıyoruz. Bu yarışlar da aslında kendi aralarında farklara sahipler. Normal ve basit olanlara katılmak bedava, ancak para ödülü fazla olan profesyonellere katılmak yüksek miktarlar isteyebiliyor. Üst seviyedeki bir yarışmaya katılmak için 4000 $ - 5000 $ dolar gibi bir rakamı gözden çıkarabiliyorsunuz. En başlarda 1000 $ dolar olan ücret, sonraki zamanlarda yükseliyor. Kazanırsanız katılmak için verdiğiniz paranın iki üç katına sahip oluyorsunuz. Sadece birinci olmak değil, ilk üçe girdiğiniz anda belli bir ödülü cebinizde buluyorsunuz. İlk etapta bedava olan yarışlara katılarak biraz para kazanmanız gerekiyor. Bu kolay olan kısımları tekrar oynamakta yarar var, böylece elinize iyi para geçebiliyor. Yarışmalar size cep telefonu yolu ile bildiriliyor. Oyunun ekranına bir cep telefonu geliyor ve burada şöyle bir yarış var gel katıl diye haber veriyor. Cep telefonunu ekranı da ayrıntılı yapılmış. Arayan numara, isim, sinyal çekimi, kalan şarj vb... tüm özelliklerini ekranda görebiliyorsunuz.

Pimp my Ride

Yarışlar son derece basit belli olan işaretli takip edip ilk üçe girmeye çalışıyorsunuz. Kazanırsanız ödülünüz en yüksek oluyor, ancak üçüncü olsanız da belli bir miktar cebinize giriyor. Oyun büyük bir şehirden oluşuyor ve şehrin belli bölgelerindeki yarışmalar da belli alanlarda yarışıyorsunuz. Bir süre sonra genel olarak yolları ezberleme imkanına sahip olabilirsiniz. Büyük ve paralı yarışlardan sonra yeni arabalar açılıyor, fakat onları almamız için bir sınava tabi tutuluyoruz. Yapmamız gereken yeni arabayı almak ve çok hasar almadan bir an önce garajımıza götürmek.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×