League of Legends Türkiye sunucuları artık ülkemizde

League of Legends Türkiye sunucuları artık ülkemizde

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 23.06.2017 - 11:55
10 Milyon TL'lik yatırım!
League of Legendsın Türkiye sunucusu açıldığından beri hem oyun hem de e-spor anlamında ülkemizde oldukça başarılı işlere imza atıldı. Buna rağmen istemci açıldığından beri yapılan en büyük taleplerden birisi de oyunun sunucularının ülkemize taşınmasıydı. İşte tüm butalepler ve uzun süren bir çalışma sonrası Riot Games'in Türkiye ofisi beklenen açıklamayı yaptı.

Oyunun resmi sosyal medya hesaplarında Türkiye sunucularının artık ülkemizde faliyet göstereceği açıklandı. Bu çalışmanın en büyük hedeflerinden birisi de tabi ki oyundaki ping sürelerini düşürerek minimum seviyeye getirebilmek. Konu ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde;

"Riot Games Türkiye ofisinin açıldığı ilk günden beri hem sizin hem de bizim aklımızda olan bir sorudur bu. Riot Games’in Türkiye Sunucusu olması demek fiziksel bir ekipman değil, oyuncuların League of Legends’ı Türkçe oynaması ve Türkçe destek almasını sağlamak anlamına geliyordu bizim için. Oyunların yüklenmesini ve oyuncuların birbirini bulmasını sağlayan altyapı düne kadar Avrupa’daydı, bugünden itibaren ise İstanbul’da.

Oyundaki ping değeri, aşağıda ayrıntılarını bulabileceğiniz uzunca bir altyapı yatırımının ardından, şimdiye kadar alışık olduğumuzun hissedilir derecede altında olacak. Bu durum her birimizi birer Faker yapmıyor belki ancak yeteneği oyuna yansıtma noktasında mesafeye dayalı fiziksel kısıtlamaları ortadan kaldırmış oluyor.

Ekipmanın kendisini ilk günden Türkiye’ye kurmak hiç mi aklımıza gelmedi veya çok mu zordu? Tabii ki geldi ancak bu, altyapısal olarak belli adımları atmadan gerçekleşmesi mümkün olmayan bir yatırımdı."
Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2021 10:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2017 15:02
Oyun sitesinde bir oyuncu için alınan en güzel haber ama yorum,izlenme sırasında üst taraflarda değil işte benim yurdumun insanı.Arkadaş takdir edeceksin ilgi göstereceksin,destek vereceksin ki diğer firmalarda(EA,Valve,Blizzard vs..)ne oluyor desin dikkat çeksin örnek olsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2017 14:35
Dünyanın en cok oynanan oyunun sunucularının Türkiye ye gelmesi büyük bir olaydır.Diğer oyun firmalarına örnek olur
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2017 01:55
ee ping hala aynı?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rammsteinn00
Rammsteinn00 23.06.2017 22:52
lol oyuncuları için bulunmaz nimet. Aynı işlemi Valveden de bekliyoruz. :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×