League of Legends'a Üniversite Ligi geliyor

League of Legends'a Üniversite Ligi geliyor

Furkan Güler
Furkan Güler 25.01.2018 - 11:57
Bu sefer üniversiteli öğrenciler yarışacak.

League of Legends ile birlikte ülkemizde alevlenen e - spor sektörü, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Şampiyonluk Ligi ve Yükselme Ligi gibi atılımlardan sonra Riot Games, ülkemiz için bu sefer Üniversite Ligi'ni duyurdu. Şampiyonluk Ligi ve Yükselme Ligi’nde yer alan oyuncuların katılamayacağı bu ligde 32 adet takım olacağı söyleniyor.

1 - 2 Şubat arasında kayıtları başlayacak olan ligin işleyişini Riot Games şu şekilde açıklamış,

Ön elemeler:

Türkiye’nin her üniversitesinden takımların yer alabileceği bu aşama iki haftadan oluşacaktır.

İlk haftada takımlar çiftli eleme usulünde bir turnuva ağacına yerleşeceklerdir. Turnuvanın en iyi 16 takımı bir üst tura çıkmaya hak kazanacaktır.

İkinci haftada aynı sistemde yeni bir turnuva ağacı oluşturulacaktır. Ancak bir üst tura çıkmayı garantileyen 16 takım bu turnuvaya alınmayacaktır. Bu turnuvanın da en iyi 16 takımı üst tura çıkacak ve grup aşamasının 32 takımı oluşacaktır.

32 takıma yedek olması amacıyla her turnuvada 16-24 arasına giren takımlar ayrı bir turnuva ağacında yarışacaklardır. Katıldıkları turnuvadaki ilk 16 takımda bir usulsüzlük olması durumunda buradaki sıralamaya göre yedek takımlar alınacaktır.

Grup aşaması: 

Grup aşamasına çıkmayı başaran 32 takım, 8 takımdan oluşan 4 gruba ayrılacak. Gruplar kendi içinde çiftli eleme usulünde kapışacak. Her grubun en iyi 2 takımı bir üst tura yükselecek. 

Çeyrek finaller: 

8 takım turnuva ağacına rasgele yerleştirilecek. Ancak bu yerleştirme yapılırken aynı gruptan ve aynı üniversiteden olma gibi kurallar izlenecek. 

Yarı finaller ve büyük final: 

Turnuvanın en iyi 4 takımı fiziksel olarak karşı karşıya gelebilecekleri bir ortamda maçlarını oynayacaktır. Bu maçların tamamı canlı olarak yayınlanacaktır.

League of Legends için Üniversite Ligi duyuruldu

Ligin ödülleri,

1. takıma 10.000 TL 
2. takıma 7.500 TL
3. takıma 5.000 TL 
4. takıma 2.500 TL 

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2020 03:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2018 12:18
10k tl nedir la ? 1 tane pc anca alıyor lol bebelere versinler o parayı
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×