League of Legends'ın ilk eşcinsel karakteri belli oldu

League of Legends'ın ilk eşcinsel karakteri belli oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 2.12.2017 - 15:03
Riot Games'ten ilgi çekici bir hamle geldi.

League of Legends dünyanın en çok oynanan PC oyunlarından bir tanesi haline geldi ve gün geçtikçe topluluğunu büyütmeye devam ediyor. Yerel olarak ülkemizde de olan League of Legends, bu sayede ülkemizin oyuncuları ile yakın temas halinde kalabiliyor. Yıllar içerisinde şampiyon havuzunu oldukça fazla genişleten Riot Games, şampiyonları sadece oyuna eklemek ile kalmıyor, kendilerine bir de hikaye yazarak oyuncuların karşısına çıkartıyor. Zaman zaman şampiyonların sahip olduğu hikayeyi daha iyi bir hale getirmek için çalışmalar yapan geliştirici ekip, bu sefer oyunun en çok tercih edilen saldırı gücü taşıyıcılarından olan Varus'un da hikayesini değiştirdi.

Ancak Varus için yayınlanan videoda oyunun takipçileri, Varus karakterinin League of Legends şampiyonları arasında ilk eşcinsel karakteri olduğunu da öğrendi. Hikayede karşımıza çıkan canavar avcıları Valmar ve Kai, hikaye gereği yanlışlıkla Varus'u serbest bırakır. Fazla kafa karıştırıcı bir senaryoya sahip olmayan hikayenin videosunda yer yer eşcinsel öğelerin verilmesi oyuncuları ilk başta şaşırttı. Ancak geliştiriciler Varus'u tamamen eşcinsel bir karakter olarak tanıtmıyorlar. Yani ortada Overwatch'un Tracer'ı veya Mortal Kombat'un Kung Jin'in de olduğu gibi Varus'un eşcinsel olduğunu açıkladığı bir bilgi yok. Fakat videoda gösterilen iki erkeğin birbirine oldukça fazla yakınlaşması bazı kitlelerin tepkisini çekmiş durumda.

Yorumlar 24
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2021 18:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2017 16:51
Eşcinsellik zorla her alanda dayatılarak dünya yozlaştırılmaya çalışılıyor...
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2020 00:42
homophobia everywhere
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 9.12.2017 08:56
Sizin yorumlardan eşcinseller ölsün gibi bi kavram mı çıkar bilemedim. Sonuçta var olan bi olgu, bi bozukluk diyorum ben. Ama var sonuçta. İster gözüne sokar ister sokmaz ama medya kampanyası olması doğru mu bilemedim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2017 07:28
Sapıklığı ve bozukluğu yaymak için her ortamı kullanıyorlar maalesef. Gayet de etkili oluyor. Aşama aşama insanoğlunun alıştırıldığı ve normal görmeye başladığı şeylere bakın hele son nesilde son 20 senede. Normal görmeyi bırak artık insanların bazıları ölümüne savunuyor bunları. Çok vahim bir durum
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2017 16:51
seninle tamamen aynı görüşteyim dostum. yozlaştırılmaya çalışılıyoruz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2017 05:54
Çok lazim ve çok ilgi çekici bir hamle gerçekten...bıktım artik dizilerde filmlerde inatla bu eşcinsel dayatmasindan. Bi oyunlar eksikti. O kadar ilgi çekici bir hamle ki anlatamam. Te allaam ya.
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2017 10:23
Aynen öyle. İnsanı zorla homofobik yapacaklar. Dizinin en alakasız yerinde yırtık dondan çıkar gibi bir cinsel ilişki sahnesi... Şimdide oyunlara bulaştırmaya başladılar işi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2017 18:40
Taric den sonra herhalde :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×