Mafia 2 hakkında bir deneme yazısı

Sadullah Kış - Vito
Sadullah Kış - Vito 18.01.2013 - 18:19
Her şey oyunlardaki gibi olsaydı?
Sitedeki ismim Vito, neden mi? Oyunu oynayan Vito'yu bilir.

Son zamanlarda oyun-teknoloji konularında bir şeyler yazmaya başladım. Neden mi? Paylaşmayı seviyorum ve Merlin'i tanıdıktan sonra bir şeyler paylaşmak istedim. Evet, peki size neyi anlatacağım?

Hakan abiyle biraz konuştum kendisine selamlar. Yani tüm ekibe :) Anlatacağım şey "Nutellayı nasıl yeriz?" gibi basit bir konu değil. :) Yazıcağım konu oyunlar. Gerçekten çok büyük bir dünya oyunlar. O dünyaya adım atalı belki sizin kadar olmadı ama oynadım ve kendimi geliştirdim.

Eğer benim gibiyseniz ve bazen oyun oynamaktan başla sizi bir şey mutlu etmiyorsa. Bence fazla kasmayın :) Bu dünyaya adım attıktan sonra çok şey değişicek. Nedense aklıma hemen MAFIA 2 geldi. Şu an kaç kere bitirdim bilmiyorum ama hala oynuyorum. Evet, kısaca hikayesine değinelim.

Hayaller ülkesi AMERİKA küçük bir aileye de kucak açıyor. Baş kahramanımız Vito (o benim adamım) kız kardeşi ve ebeveynleriyle beraber bu ülkeye adım atar. Tabii köyden indim şehire hesabı , her yer onlar için çok ilginç. . .

Mafia 2 hakkında bir deneme yazısı
Devasa binalar kalabalık insanlar bu şehir bir kazan. Dönem o kadar iyi yansıtılmış ki gerçekten karşılaştığınız şeyler çok güzel. Bizim Vito çok geçmeden kendini şehrin kucağına atıyor. Fakir ailesine para getirebilmek için farklı yöntemler denemeyi  seçiyor.

Vito'nun yakın arkadaşı Joe Barbaro. İşte o adam görevlerde yanımızda yer alıyor bir çoğunda.
Evet, görev dedik. Bu Joe bir kuyumcu soygunu için Joey'le anlaşıyor. Bizim acemi hırsız Vito polise yakalanıyor ve hikaye asıl burada başlıyor. Hapis cezası! Belki de savaşa gönderilir. Lisede tarih kitaplarını biraz kurcalamışsanız biliyorsunuzdur. Ben  dünya savaşlarını oyunlarla anlamış biri olarak tavsiye etmiyorum aslında. Evet, savaş demiştik. İkinci Dünya Savaşı'na gönderiliyor bizim Vito.

Aradan 2 yıl geçtiğinde eve dönüş vakti geliyor ve bir çok şeyin değiştiğini gözlemliyoruz.
Vitonun babası ölmüş geride 2 bin dolarlık borç bırakmış. . .

Vitonun işi gerçekten çok zor. Peki ne yapması lazım? Tabii ki suç dünyasına tekrar ama bu kez  bir kurt gibi dönmesi gerekiyor.

Oyunu oynarken ben uzun süre oturduğum yerden kalkmadım. Şu an ne  mi yapıyorum ?
Tabii ki üçüncü oyunu bekliyorum çünkü oyun öyle bir şekilde bitiyor ki her oynayan ve bitiren benim gibidir. 
Yorumlar 39
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 15:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2015 21:41
mafia 2 cok guzel tam 5 defa oynadim artk 3 de ckarsa guzel olur SABRSIZLIKLA BEKLIYORUM.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mafia 2 hakkında bir deneme yazısı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×