Matterfall'un PS4 ve PS4 Pro sürümleri farklı olacak

Matterfall'un PS4 ve PS4 Pro sürümleri farklı olacak

Furkan Güler
Furkan Güler 10.08.2017 - 10:12
Oyunun geliştiricisi, Matterfall'un daha akıcı bir şekilde çalışmasını istiyor.
PlayStation 4'ün yeni özel oyunu Matterfall, E3 2017'de gördüğümüz kadarıyla hem platform yönüyle, hem de aksiyon yönüyle yeni ve eski oyuncuları tatmin etmek için geliyor. PlayStation 4'ün çıkış oyunlarından Resogun ve daha sonrasında Alienation'ın ile tanınan geliştirici Housemarque, oyunun teknik açıdan konsollarda farklı çalışacağını açıkladı. Arcade ateş etme dinamiklerinin oldukça bol olduğu oyunda gereğinden fazla nesne bulunuyor.


Bunun doğrultusunda PlayStation 4'ün işlemcisi her nesneyi hızlı bir şekilde işleyemiyor. Geliştirici ekip, oyunun PlayStation 4 Pro'da 1080p / 60FPS, PlayStation 4'te ise 900p / 60 FPS çalışacağını belirtti. Housemarque oyunu 4K çözünürlükte de çalıştırabileceklerini ancak oyunu 60 FPS'e sabitlemek için böyle bir karar aldıkladını belirtiyor. Matterfall gibi oyunların 60 FPS'te daha iyi bir deneyim sunacağını söyleyen geliştiriciler, oyunun akıcılığının oynanışa etki edebileceğine inanıyor.

Gerçekten de Matterfall'un videolarını izlediğimizde oyunun akıcı olması gerektiği fikrine biz de tav olduk. Oldukça hızlı bir ilerleyişe sahip olan oyun, platform öğelerini de başarıyla kullanabiliyor. Bakalım Matterfall, çıktığı dönemde oyuncuları memnun edebilecek mi?
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 21:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.08.2017 11:16
Hadi hayırlı uğurlu olsun başladılar ayrıma :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×