Mavi Balina oyununun artık bir rakibi var: Pembe Balina

Furkan Güler
Furkan Güler 17.09.2017 - 14:53
Pembe Balina'nın görevlerini çok seveceksiniz.

İnternet üzerinde gençleri ölüme sürükleyen ünlü Mavi Balina oyunundan artık tüm dünya haberdar durumda. Özellikle gençleri hedef alan kişilerin başlattığı bu oyunun, artık tatlı bir rakibi var. Ülkemizde de iki adet gencin ölümü ile sonuçlanan Mavi Balina oyununa alternatif olarak geliştirilen Pembe Balina oyunu, Mavi Balina'nın aksine hayatın güzel taraflarını oyuncularına gösteriyor. Portekiz'de Baleia Rosa olarak tanıtılan bu oyun, aynı Mavi Balina oyununda olduğu gibi oyuncularına günlük görevler veriyor. Ancak söylenenlere göre görevler, Mavi Balina oyununda olduğu gibi katılımcılara korkunç anlar veya ölüm emirleri içermiyor.

Mavi Balina oyununun artık bir rakibi var: Pembe Balina

Mavi Balina'nın artık bir rakibi var

Pembe Balina oyununun görevleri ise insanlara selam vermek, gülümsemek veya sosyal medya hesaplarından güzel düşünceler içeren paylaşım yapmaktan ibaret. Pembe Balina oyununun Facebook, Instagram veya Twitter üzerinden oynanabildiğini belirtelim. İlgili hashtagler sayesinde oyunlara erişmeniz mümkün durumda. Şahsen Mavi Baline gibi psikolojik rahatsızlıkları olan insanlar için geliştirilmiş bir oyuna alternatif çıkması beni oldukça sevindirdi. Son olarak ülkemizin belirli yargı organlarının da Mavi Balina oyununu engelleme çalışmalarına başladığını belirtelim.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2023 02:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2019 18:45
ben biliyom oynadım 107 görev var oyuna sonra bir güncelleme gelip oyun mavi balina (blue whale) diyo sonra 50 görev geliyo ama çok iğrenç ve çokk korkunç
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2017 07:25
Bende öyle duymuştum 107 görevden sonra bir güncelleme geliyormuş ve size 50 görev daha veriyorlarmis bu 50 görev dede kötü şeyler varmış yanlış bilgi olmasın ben öle duydum yalandan olabilir
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.10.2017 10:42
EKSİK BİLGİ VERMEYİN OYUN BELİRLİ Bİ RADDEYE KADAR İYİ SEYLER YAPTİRİP İYİ GÖRÜNÜYOR OLSA DA, Bİ RADDEDEN SONRA BUNUN KARSİLİGİNDA MAVİ BALİNA OYUNU GİBİ KOTU SEYLER YAPTİRİP SONUNDA İNTİHARA SURUKLUYOR!!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.09.2017 12:00
lannnnn nerdem oynanıyo amq
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2017 18:12
Oynuyakmi ami :D pembeyi iyilik dio :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mavi Balina oyununun artık bir rakibi var: Pembe Balina

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×