Metal Gear Solid 5'in kafa nakli polemiği hala devam ediyor...

Metal Gear Solid 5'in kafa nakli polemiği hala devam ediyor...

Çağlar Avcıl
Çağlar Avcıl 25.04.2015 - 09:29
Kojima, Twitter hesabından kafası olmayan Snake görseli paylaştı
Eğer siz de Metal Gear Solid 5’i bekleyenlerdenseniz, geliştiricilerin polemiklerinden fazlasıyla haberdarsınızdır. Geçtiğimiz haftalarda gündem nöro-operatör doktor Sergio Canavero’nun MGS 5’ilk gösterilen fragmanında Snake’i komadan uyandıran doktorun aynısı olmasıyla çalkalanmıştı.

Metal Gear Solid 5'in kafa nakli polemiği hala devam ediyor...


Ünlü doktor bunun ardından Kojima’ya dava açmış. Sonrasında ise Canavero’nun yapacağı meşhur kafa-transplantının aslında uzun süreli planlanmış MGS 5 için bir viral reklam olduğu iddiası ortaya atılmıştı. Geçtiğimiz gün operatör doktorun bu reklam kampanyasıyla “Vallahi de, Billahi de bir alakam yok!..” demesi ortalığı tekrar karıştırdı.

Bu haberleri ortaya çıkartan Playstation Magazine editörü Gabriele Galliani ise, aslında bu haberin devamı olduğunu, henüz hikayenin tamamının paylaşılmadığını belirterek Twitter hesabından takipçilerine “Beklemede kalın!” çağrısında bulundu.

Bunun üzerine dün Hideo Kojima da yanıt olarak twitter adresinden kafası olmayan bir Snake görseli paylaşması Galliani’nin serzenişini doğruluyor gibi görünüyor

Metal Gear Solid 5'in kafa nakli polemiği hala devam ediyor...

Her şeye rağmen uzun bekleyişler sonrasında  Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, 1 Eylül'de konsol oyuncularıyla, 15 Eylül'de ise PC oyuncularıyla buluşacak. Peki siz bu tartışmalar hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2020 15:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×