METUTECH-ATOM, ikinci yılında da 2 şirket çıkarıyor!

METUTECH-ATOM, ikinci yılında da 2 şirket çıkarıyor!

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
METUTECH-ATOM, ikinci yılında da 2 şirket çıkarıyor!
Sanayi Bakanlığı desteğiyle, METUTECH-ATOM ikinci yılında da 2 şirket çıkarıyor!

Oyun geliştirme ve animasyon teknolojileri alanındaki girişimci faaliyetlerin teşvik edilmesi ve mevcut fikirlerin ticarileşmesini hedefleyen METUTECH-ATOM, bünyesinde desteklediği Kodobur Yazılım ile Zibumi gruplarının aldıkları 100.000'er TL'lik Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teknogirişim desteğiyle ikinci yılında 2 şirketi daha sektöre kazandırmış oldu. Geçtiğimiz Temmuz ayında yine aynı destekten faydalanan 3 şirketin yer aldığı METUTECH-ATOM, böylelikle 2 sene içinde 5 şirket çıkarmış oldu.

Farklı platformlara yönelik 2-3 boyutlu oyun ve interaktif uygulamalar geliştiren Kodobur Yazılım "Dokunmatik Ekranlı İnteraktif Masa" adlı proje ile, iki yılı aşkın süredir gündelik oyunlar sektöründe oyun geliştiren Zibumi ise, "Baş Hareketleri Takip Sistemi İle Gündelik Oyun Kontrolü" projesi ile Sanayi Bakanlığı'na başvurmuşlardı. METUTECH-ATOM'un Türk oyun ve animasyon sektörünü dünya ile rekabet edebilir seviyeye çıkarma çalışmalarının, Sanayi Bakanlığı'nın sektöre verdiği bu destekle daha da büyük ivme kazanması bekleniyor.

"Dokunmatik Ekranlı İnteraktif Masa" adlı projesi ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı desteği onaylanan Kodobur Yazılım, üreteceği bu ürün ile eğlence ve eğitim sektöründe özgün içerikler üretmek mümkün olacak. Eğlence, eğitim, savunma sanayi, tıp ve biyomedikal alanlarında özelleştirilerek kullanılabilecek bir yapıya sahip olacak dokunmatik ekranlı interaktif masa; tepki süresi, görüntü kalitesi ve dünyadaki diğer örneklerden daha az maliyetli olması gibi özellikleriyle ön plana çıkıyor. Ayrıca, bu ürünün kullanım alanlarını artırmak adına hazırlanacak geniş yelpazedeki uygulama geliştirme paketleri ile her sektöre ihtiyaçlarına yönelik farklı çözümler getirilecek. Detaylı bilgi için: www.kodobur.com

"Baş Hareketleri Takip Sistemi İle Gündelik Oyun Kontrolü" projesi ile Sanayi Bakanlığı Teknogirişim desteği almaya hak kazanan Zibumi ise, oyun konsolları gibi yüksek teknik konfigürasyonlu sistemlerde uygulanan benzer ileri kontrol sistemlerini, gündelik oyunlarda doğal insan hareketlerine dayalı olarak kullanılabilecek şekilde geliştirerek, ulusal ve uluslararası platformlarda yenilikçi bir yaklaşım getiriyor. Zibumi, tarayıcı tabanlı Flash oyun alanında geliştirdiği çalışmalarını, sosyal oyunlar, indirilebilir gündelik oyunlar ve sağlık oyunları alanında da sürdürüyor. Detaylı bilgi için: http://www.zibumigames.com/

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2020 12:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×