Mixer platformunun kurucuları, Microsoft'tan ayrıldı

Furkan Güler
Furkan Güler 15.10.2019 - 15:34
Mixer cephesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Twitch'e rakip olarak çıkan canlı yayın platformu Mixer tarafından ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bilgiye göre Microsoft çatısı altına giren platformun kurucuları, Microsoft'tan birer birer ayrıldı. Geride bıraktığımız hafta kuruculardan James Boehm, artık Microsoft'ta çalışmayacağını açıklamıştı. Her ne kadar bu haber gündeme gelmese de, Mixer çalışanları arasında tedirginlik yaratmıştı. Şimdi ise ani bir karar ile Matt Salsamendi de Mixer'i bıraktığını açıkladı. Diğer canlı yayın platformlarına nazaran Mixer'de güzel bir ivme yakalayan geliştiricilerin, firmayı neden bıraktıkları belli değil.

Mixer platformunun kurucuları, Microsoft'tan ayrıldı

Kurulduktan sonra Microsoft tarafından satın alınan Mixer, yapılan reklamlarla oldukça tanınan bir platform haline gelmişti. Twitch'e nazaran sadece arayüzü ve yayıncılara verdiği destek ile Amazon'a rakip olan Mixer, bir sonraki nesilde radikal kararlar alınırsa Twitch'e güzel bir rakip olacaktır. Geçtiğimiz aylarda 50 milyon dolar karşılığında Twitch'i bırakıp, Mixer'e geçtiğini açıklayan yayıncı Ninja ise platformun adını büyük kitlelere duyurmuştu. Bakalım Microsoft, bir sonraki nesilde Mixer'de neler yapacak?

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2022 11:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mixer platformunun kurucuları, Microsoft'tan ayrıldı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×