Miyamoto: "Japon oyuncular zoru sevmiyor"

Miyamoto: "Japon oyuncular zoru sevmiyor"

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 14.07.2013 - 22:11
Ama Amerikalılar bayılıyor!
Efsane oyun yapımcısı Shigeru Miyamoto verdiği bir röpörtajda Japon oyuncularla Amerikan oyuncuların oynama alışkanlıklarına değindi. 30 yıldır aksiyon oyunları yaptığını ve Japonya'da bu tip oyunların popülaritesi düşerken Amerika'da aynı seviyede kaldığını dile getiren Miyamoto sorunu Japon oyuncuların "üstesinden gelemediği zorluklarla" karşılaşmaları durumunda oyunu oynamak istememeleri olarak gösterdi. "Bazı oyuncular sadece oynamaktan, bazıları oyunu bitirmekten bazıları ise zorlanmaktan hoşlanır. Zorluktan hoşlanan oyuncular kolay biten bir oyuna her zaman kayıtsız bakacaklardır" diyen Miyamoto zor oyunların da sadece oynamaktan keyif alan oyuncuları soğuttuğunu belirterek ikisinin ortasını bulmayı hep istediğini ekledi. Biz de size soralım fırsat varken; siz hangisini seversiniz? Sadece oynamayı mı, oyunları bitirmeyi mi yoksa zorlukları mı?

Miyamoto: "Japon oyuncular zoru sevmiyor"
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2020 12:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×