1/2

Mobil cihazlarda güvenli internet deneyimi için, ESET Mobile Security

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 27.11.2014 - 15:15
Her zaman, her yerde, güvenli internet
Hayatımızın en önemli parçası haline gelen mobil cihazlar, gelişen teknolojinin de sayesinde sürekli internete bağlı biçimde çalışıyor. Her ortamda sevdiklerimizle iletişim halinde olmak, dünyada olup bitenlerden her daim haberdar olmak mobil cihazlar kolayca mümkün oluyor. Ancak iş güvenliğe geldiğinde, her an internete bağlı olan ve içinde birçok kişisel bilgiyi barındıran mobil cihazlarımız, kötü amaçlı kişilerin de ağzının suyunu akıtacak bir hedef haline de dönüşebiliyor.

Android işletim sistemi kullanan mobil cihazlarımız internete bağlandığı andan itibaren açık bir hedef haline geliyor olsa da, kullanılabilecek bazı güvenlik uygulamaları ile tüm saldırılara karşı güvenli hale gelebiliyoruz. ESET Mobile Security de başarılı güvenlik programlarından biri.

Mobil cihazlarda güvenli internet deneyimi için, ESET Mobile Security
Her yerde güvenli internet

ESET Mobile Security'e, Android işletim sistemi içerisindeki Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz. Kısa bir yüklemenin ardından hemen cihazınızı korumaya başlıyorsunuz. Yaklaşık 8 MB büyüklüğündeki ESET Mobile Security, kurulumun hemen ardından tüm sistemi tarayarak mobil cihazımızdaki olası tehditlerin önüne geçmeyi başarıyor. Tüm sistemi taradıktan ve güvenliği sağladıktan sonra ise, gerçek zamanlı korumaya geçerek bundan sonraki her işlemimizde cihazımızı tehditlere karşı güvenli hale getiriyor.

Son derece basit bir arabirimi olan ESET Mobile Security, ilk kullanım esnasında Premium kurulum yapmak isteyip istemediğimizi soruyor. Uygulama her ne kadar ücretsiz olsa da, bazı özelliklere erişebilmek için ücretli olan Premium üyelik seçeneğini aktif etmemiz gerekli. Ama hemen burun kıvırmamak lazım. Çünkü Premium özellikleri aktif etmesek de cihazımız program tarafında her daim koruma altında oluyor. Üstelik deneme amaçlı 1 ay da bedava olarak Premium özellikler kullanılabiliyor.

Mobil cihazlarda güvenli internet deneyimi için, ESET Mobile Security
Sanal dünyada kolay yoldan güvenliğe ulaşmak

Standart pakette klasik Antivirüs ve Anti-Thief seçenekleri aktif oluyor. ESET Mobile Security, otomatik olarak her daim çalışıp, sistemi fazla yormadan, cihazı koruma altında tutmayı başarıyor diyebiliriz. İstenmeyen programları otomatik olarak algıladığı gibi, tehlikeli olması muhtemel bir dosya görmesi halinde de derhal kullanıcıyı uyarıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×