Monster Notebook fiyat artışı konusunda uyardı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 27.04.2021 - 00:35
Covid-19 salgını sebebiyle çip endüstrisinin durumuna işaret eden Monster Notebook fiyat artışı konusunda bazı açıklamalara imza attı.

Ülkemizin en önemli bilgisayar firmalarından biri olan ve geçtiğimiz dönemlerde yurt dışı merkezlerini de açmaya başlayan Monster Notebook fiyat artışı konusunda bir açıklama yaptı. Covid-19 salgını sebebiyle küresel çapta yaşanan çip krizine işaret eden firma buna bağlı olarak bilgisayar fiyatlarında önemli bir artışın yaşanacağını düşünüyor. Çip krizinin yanı sıra dizüstü bilgisayarların üretiminde kullanılan lcd ekran panelleri ve vram gibi bileşenlerin tedarik süreçlerinin de etkilendiğini belirten Monster Notebook fiyat artışı sebebiyle kullanıcıları bilgilendirme amaçlı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama ve detaylar şu şekilde;

Monster Notebook fiyat artışı konusunda açıklama yaptı

Monster Notebook fiyat artışı konusunda uyardı

Yüksek performanslı dizüstü oyuncu bilgisayarları ve oyuncu ekipmanları alanında faaliyet gösteren teknoloji markası Monster Notebook olarak, sektörümüzün mevcut koşullarına yönelik bu açıklamayı yapma ve kamuoyunu bilgilendirme gereği duyuyoruz.

Şirketimiz pandeminin ilk günlerinden itibaren yaşanan gelişmeler ışığında birçok önlem almış ve topluma, müşterilerine ve çalışanlarına karşı sorumlu bir şirket olma anlayışıyla üzerine düşenleri hayata geçirmiştir ve her geçen gün önlemlerini arttırmaya devam etmektedir. Ancak, bugün sadece dünya devi teknoloji markalarını ve sektörümüzü değil, ekonomileri etkileyen başka bir sorunla karşı karşıyayız.

Küresel çip endüstrisinin pandemi sürecinin başından itibaren karşılaşmakta olduğu zorluklar artık, içinde yer aldığımız bilgisayar ve oyun ekipmanları sektörü de dahil, tüm sektörleri etkileyen bir çip krizine dönüşmüştür. 2020’nin ilk aylarında tedarik süreçlerinde yaşanan aksaklıklarla başlayan bu süreç, çip üretiminde kullanılan ham maddelerin imalatında yaşanan kesintilerle devam etmiş, çip üretim tesislerinin pandemi döneminde teknoloji ürünlerine yönelik talebin beklenmedik artışına yanıt vermekte zorlanmasıyla ciddiyet kazanmıştır.

Bu durum, dünyanın önde gelen çip üreticilerinin bulunduğu Tayvan’da yaşanan kuraklık sebebiyle çip üretim fabrikalarının ihtiyaç duyulan miktarda su kaynağına erişememesi gibi faktörlerin de etkisiyle küresel bir krize dönüşmüştür. Ayrıca, dizüstü bilgisayarların üretiminde kullanılan lcd ekran panelleri, vram gibi bileşenlerin tedarik süreçlerini de etkilemektedir.

Dünyadaki tüm teknoloji markalarının üretim süreçlerini olumsuz etkileyen bu krizin bir süre daha çözülemeyeceğini ön görüyoruz. Bu bağlamda kamuoyunu, yüksek talebe rağmen düşük üretim karşısında yaşanan bu durumun devam etmesi dolayısıyla önümüzdeki dönemde teknoloji ürünlerinin maliyetlerinde önemli bir artışa sebebiyet vereceği konusunda önceden bilgilendirme gereği duyuyoruz. 

En yeni teknolojileri pazara en erişilebilir fiyatlarla sunma politikasını benimsemiş bir marka olarak, bugüne kadar fiyatlarımızın etkilenmemesi için üstümüze düşen tüm aksiyonları aldık. Ancak bununla birlikte, kontrolümüz dışında gelişen bu sürecin, ilerleyen dönemde dünya genelindeki tüm üreticiler gibi, Monster Notebook ürünlerinin fiyatlarında zorunlu bir artışa yol açmasını bekliyoruz.

Kamuoyuna şimdiden duyururuz; her zaman müşterisinin yanında olan bir marka olarak tüm kullanıcılarımızın bilgisine sunarız. 

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 10:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2021 10:28
Tayvan zaten bir ada değil mi nasıl kuraklık oluyor? Herhalde tatlı su gerekiyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.04.2021 11:51
6 senelik bilgisayarım dualarla ayakta duruyor. ne yapacağız bilmiyorum.
MK Okuru
MK Okuru 28.04.2021 07:28
thermal macunu duzenli degistirin iyi hava akimi olsun iyi bir priz kullanin cogu bilesenin omru psu haric 10 yil zaten eger seasonics kullaniyorsaniz onlarda cok rahat 10 yil goturuyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.04.2021 00:58
ilk laptoplar çıktığında çok pahalıydı kimse alamıyordu sonra yaygınlaştı her evde ikişer üçer tane oldular şimdi başladığımız noktaya geri döneceğiz galiba. 15 bin tl altına zaten düzgün bir oyun bilgisayarı yok üzerine bir de zam yapacaklarmış hayırlı işler umarım satacak birilerini bulabilirsiniz
MK Okuru
MK Okuru 28.04.2021 07:25
Adamlarin elinde olan birsey degil zam bunu ulkeye yonetenleri soyleyin derim
MK Okuru
MK Okuru 27.04.2021 20:34
var aslında ama beklentiler farklı herhalde..
Kalan Karakter : 300 Gönder
Monster Notebook fiyat artışı konusunda uyardı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×