MS Blast hızla yayılıyor.

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
MS Blast hızla yayılıyor.
Bilgisayar dünyası yeni bir virüs belasıyla karşı karşıya. Hafta başında ortaya çıkan “MS Blast” dünyada hızla yayılıyor. Windows işletim sistemindeki bir güvenlik açığından faydalanan virüs kendi kendini yayabiliyor. Virüs, girdiği bilgisayarı durmadan yeniden başlatarak kullanımını imkansız hale getiriyor. MS Blast Windows 2000, Windows NT 4.0 ve Windows XP işletim sistemleri üzerinde etkili. Eğer Windows işletim sistemi kullanıyorsanız virüsün bilgisayarınıza bulaşmasını engellemek için gerekli yamayı kurmak zorundasınız. Bunun için anti-virüs programı üreticilerin sitelerine veya Microsoft’un resmi sitesine başvurmalısınız.

Virüsün bilgisayarınıza bulaşıp bulaşmadığını anlamak için sırasıyla şunları yapın:

1-)Başlat menüsündeki “Çalıştır” komutuna tıklayın ve “regedit” yazın.

2-)Editörde HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Run değerini bulun. Eğer bu değer "windows auto update"="msblast.exe” şeklinde ise virüs size de bulaşmış demektir.

Bu durumda hemen buradaki programı indirin ve kurun ve programı gösterilen sırayla çalıştırın. Böylece bilgisayarınız virüsten temizlenmiş olacaktır.  
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 09:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
MS Blast hızla yayılıyor.

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×