1/6

Multiplayer Rehberi - Bölüm 2

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Savaşa hazır mısınız?
Modern Warfare 2 fırtınası online mod üzerinden son sürat esmeye devam ediyor. Biz de bu fırtınanın esintisine kapılarak, sizlere multiplayer bölümünde başarılı olmanın yollarını anlattığımız bir rehber hazırlamış ve ilk bölümü yayınlamıştık. Şimdiyse rehberin ikinci bölümüyle yeniden karşınızdayız. Bu sefer sizlere yapım içinde bulunan silahlardan, bu silahların kullanımından, kafanızı karıştıran Perk siteminden ve ekipmanlardan bahsedeceğim.

Yüksek ateş gücü

COD: Modern Warfare 2, tabancadan roket atara kadar birçok silahı bünyesinde bulunduruyor. Level atladıkça açılan silahları görmek için önce barracks bölümüne giriyoruz, sonra Challenges'ı seçiyoruz. Burada Primary Weapons yazan bölüme girince açılan silahları ve bu silahlar ile ne gibi challenges'lar yaptık, onları görüyoruz. Yanımıza almak istediğimiz silahı ise custom class bölümünden seçiyoruz. Sonra Challenges’ı seçiyoruz. Burada “Primary Weapons” yazan bölüme girdiğimizde işimize yarayabilecek en iyi silahı seçiyoruz. Tabii ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var. Unutmayın ki, silahların hepsi aktif durumda değil. Eğer oyuna yeni başladıysanız seçebileceğiniz silahlar sınırlı. Güçlü olanlar belirli seviyelere ulaştığınız zaman açılıyor.

Primary Weapons, başlığı altında Assault Rifles, Sub Machine Guns, Light Machine Guns, Sniper Rifles ve Riot Shield seçenekleri bulunuyor. İsterseniz neler olduğundan biraz daha bahsedelim.

Multiplayer Rehberi - Bölüm 2

Assault Rifles seçeneğine bastığımızda M4A1, FAMAS, SCAR-H, TAR-21, FAL, M16A4, ACR, F2000 VE AK-47 olmak üzere tam dokuz adet silah karşımıza çıkıyor. Bu silahların bazıları tam otomatik, bazılarıysa yarı otomatik. Silah seçimi yaparken tam otomatik silahları seçmeye dikkat edin. Tabii gücünüz sadece buradaki silahların güçleri ile sınırlı değil. Seviye atladıkça açılan ekipmanlarla silahlarınızı süsleyip, daha güçlü bir silah elde edebilirsiniz. Örneğin; AK-47 level 70 olduğunuzda açılıyor.Sub Machine Guns seçeneğine baktığımızdaysa karşımıza MP5K, UMP45, Vector, P90, Mini-Uzi olmak üzere beş adet hafif, ama bir o kadarda etkili silahlar karşımıza çıkıyor. Buradaki silahlara da ekipmanlar ekleyebiliyoruz. Light Machine Guns bölümündeyse; L86LSW, RPD, MG4, AUG HBAR, M240 olmak üzere beş farklı silah var.

Sniper Rifles bölümünde, Barret. 50cal, Intervention, WA2000 ve M21 EBR olmak üzere dört adet uzun menzil tüfek bulunuyor. Bu silahlarda size tavsiyem tek vuruşta rakiplerinizi öldürmeniz olacaktır. Çünkü tek vuruşla yüksek puan alıyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken unsurlardan birisi tüfeklerin dürbünleri. Dürbünler yüzünden hedef almanın zor olduğu silahlarda ateş ederken sol stick’e basılı tutmanız gerekiyor. Bu yüzden seviye atladıkça açılan dürbünleri, silahınızın üstünde bulunan ile değiştirmeniz iyi olacaktır.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×