1/2

NBA 2K20 İnceleme

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 10.09.2019 - 14:16
Basketbol oyunlarında "tek" adres
Platformlar PC, PlayStation 4, XBox One
NBA 2K20
  • Yapımcı - Yayıncı 2K Games - Take 2 Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Simülasyon,Spor
Merlin Puanı 78
3 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%40
Artılar + Gerçekçi oynanış
+ Atmosfer ve sunum
+ Müzikler
Eksiler - Yenilik yok
- Bağlantı sorunları
- Mikro ödemeler

NBA 2K20 incelemesi ile karşınızdayız. EA Sports’un geliştirdiği NBA Live son üç yıldır yaptığı başarısız denemelerin ardından sahneyi yine NBA 2K serisine bırakarak kabuğuna çekildi. Basketbol oyunlarında yeniden tekel konumuna geri dönen NBA serisi NBA 2K20 ile seriye bir yenilik getirmeyi başardı mı? Yoksa ben yaptığım doğrulardan vazgeçmeyeyim diyerek çok fazla risk almaktan kaçındı mı? Aslında cevap belli.

NBA 2K20

Bu yıl önceki yıllara oranla NBA 2K serisi biraz daha sessiz sedasız bir reklam kampanyası yürüttü desek yeridir. Artık neslin sonuna gelmiş olduğumuzdan olsa gerek kanımca 2K reklam çalışmalarına çok büyük para harcamak istemedi. Tabii bunda NBA 2K’nın karşısında artık bir rakip kalmamasının da etkisi oldukça büyük. Oyunun hikaye modunda yer alacağı açıklanan önemli Hollywood yıldızları NBA 2K20’nin reklam çalışmalarının da ana teması oldu. Idris Elba, Rosario Dawson, Ernie Hudson, Lamorne Morris, Maverick Carter gibi isimlere Lebron James, NBA 2K20’nin kapak yıldızı Anthony Davis gibi NBA yıldızlarının yanı sıra bir Şikago Bulls ve NBA efsanesi olan Scottie Pippen da NBA 2K20’nin hikaye modunda eşlik ediyor. Ancak bu yıldızların oyunun hikaye modunda yer alması da NBA 2K20’nin hikaye modunu kurtarabiliyor diyemeyiz.

NBA 2K20

NBA 2K serisinin en çok oynanan oyun modu olan, kendi basketbol oyuncumuzu yarattığımız MY Career modunda kolej liginde kendini göstermeye çalışan bir basketbol oyuncusu olarak oyuna başlıyoruz. En yakın arkadaşımızın talihsiz bir sakatlık yaşaması sonrasında duygusal olarak çöküş yaşasak da kısa bir süre içinde kendimiz toparlamayı başarıyor ve önce yaz ligi ardında NBA Draft’ı NBA yıldızı olma yolunda kariyer basamaklarını birer birer tırmanmayı başarıyoruz. 2K bu yıl, ünlü oyuncuların da desteğiyle birlikte biraz daha dramatik bir hikaye modu kurgusu yaratmış. Oyunun hikayesi kolej liginden koçumuz olan İdris Elba ile inişli çıkışlı, bazen büyük tartışmaların yaşandığı bir ilişki çevresine oturtulmuş. Ancak inanılmaz bayık diyaloglar, uzun ve anlamsız sahneler NBA 2K20’nin hikaye modunu X’e basıp (neyse ki) geçmek zorunda kaldığınız bir angarya olmaktan kurtaramamış.

NBA 2K20

NBA 2K20’nin çok da özenli olmadığı her halinden belli olan hikaye modunu bir kenara bırakırsak, bu sene My Career modunun en önemli değişikliği karakter yaratma ekranında karşımıza çıkıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de yine android ve iOS cihazlar için MyNBA 2K20 mobil uygulamasıyla birlikte cep telefonunuzu yüzünüzü taratıp oyuna aktarmak için kullanabiliyorsunuz. Ancak yine her sene olduğu gibi çok da başarılı sonuç verdiğini söylemek zor bu yöntemin. Bahsettiğim yenilik ise karakter özellikleri kısmında karşımıza çıkıyor. Yeni karakter yaratma ekranının daha ayrıntılı olduğunu söyleyebilirim.

NBA 2K20

Yani skorer içeri drive eden bir oyun kurucu mu yaratacaksınız, yoksa uzun kolları olan uzun boylu sabit bir şutör mü, yoksa uzun, cüsseli tank gibi bir beş numara mı? Tamamen kafanızdaki oynayış stilinizi, yeni karakter yaratma ekranını kullanarak yaratacağınız karakterinize uygulamanız mümkün. Savunma ya da daha hücumcu bir oyuncu tercih edip edebilir, şuttan feragat edip yırtıcı bir oyuncu oluşturabilirsiniz. Ya da dengeli bir oyuncu yaratarak olmak istediğiniz oyuncuyu NBA 2K20’de yaratmanız mümkün. Yeni rozet özellikleri de karakterinizi özelleştirmeniz için size yardımcı oluyor. Bu yıl oyuncumuza ekstra özellikler veren rozetlerde de köklü değişiklikler var. Artık rozetler sınıflara ayrılmış durumda. Bu sınıflar içinden istediğimiz rozetleri yetenek puanı harcayarak kendimiz seçiyoruz.  Artık maç içinde yaptığımız hareketlere göre, ilgili rozetin bulunduğu sınıfın seviyesi doluyor. Her seviye dolduğunda da bir yetenek puanı daha kazanıyoruz. Kazandığımız yetenek puanını da istediğimiz rozetin seviyesini yükseltmek için kullanıyoruz. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×