Netflix İstanbul'da ofis açacağını duyurdu

Netflix İstanbul'da ofis açacağını duyurdu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 3.12.2020 - 11:42
Dünya genelinde 200 milyona yakın abonesi bulunan ve ülkemizde de oldukça popüler olan Netflix İstanbul'da ofis açıyor.

Firmadan yapılan açıklamaya göre Netflix Türkiye ofisi İstanbul'da açılacak. Dünya genelinde 195 milyonu aşan abone sayısı ile oldukça popüler olan Netflix, özellikle ülkemizde faaliyetlerine başladıktan sonra Türkiye'deki abone sayısını da arttırmaya başladı. Ülkemizde üç milyonu aşkın abone sayısına sahip olan Netflix, İstanbul'da ofis açacağını sabah yaptığı açıklama ile duyurdu.

Netflix İstanbul ofisi yakında açılacak

Tabi bu konuda resmi bir söylem olmasa da ofis açma girişiminin en büyük nedenlerinden biri olarak yeni kanunlar gösteriliyor. Hatırlarsanız torpa yasa ile meclise gelen yeni kanunlar sonucu yayın platformu ve sosyal medya sitelerinin ülkemizde temsilci bulundurmaları şart koşulmuştu. Temsilci atamayan firmaların cezalandırılacağı ve bu cezaların kademeli olarak artacağını da öğrenmiştik. Nitekim bu şartlara birçok firma uymaya başlasa da temsilci atamayan Tidal, erişim engeli ile karşılaşmıştı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Netflix'in ofis açma kararı ile ilgili şunları söyledi: "Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir. Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye'de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim."

Netflix'in Kurucusu ve CEO'su Reed Hastings ise konu ile alakalı şunları söyledi: "Türkiye, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile bizim için çok değerli bir ülke. Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul'da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye'ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye'deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz."

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2021 17:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
Odoakr
Odoakr 4.12.2020 13:46
ne kadar çok batı hayranı var, kurtulun artık şu eziklikten!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2020 10:25
sansürlü netfllixe hoşgeldiniz türk halkı para verip sansürlü dizi izlersiniz artık
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2020 22:46
yahu bari izmire filan açaydın da
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2020 12:58
zaten yokmuydu bunlar nerde bulusup dizi yapiyodu ya ?
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2020 18:02
sen ne komik seysin oyle
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2020 14:54
whatsapptan mesaj atıyolardı "cumartesi kadıköyde hakan muhafızı çekioz satış yok"
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2020 16:31
Gerek yoktu amaç Rtük'ü ikna etmek ise 2023 adı altında bir dizi yapsalar vergiden muaf bile olurlardı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×