Night Trap oyunu nihayet Nintendo sistemi için geliyor

Night Trap oyunu nihayet Nintendo sistemi için  geliyor

Hürkan Çalışkan
Hürkan Çalışkan 23.04.2018 - 13:37
Yıllar sonra oyuna tekrar şans veriliyor.

Digital Pictures’ın geliştirdiği, ilk olarak 1992 yılında Sega CD’ye çıkışını yapan Night Trap, uzun zaman sonra Nintendo sistemine geliyor.Oyun piyasaya sürüldüğünde, içerisinde bulunan yetişkin video içerikleri ve şiddet eğilimine neden olması iddiaları tartışma yaratmıştı. Amerika Brileşik Devletleri senatosunun da dikkatini çeken oyun,  genç kızların acımasızca öldürüldüğü, nedensiz bir cinayet simülatörü olarak nitelendirilmişti. Daha sonra tartışmaların beraberinde ise oyun, mağaza raflarından  çekilmişti.

Night Trap asla Nintendo sisteminde görünmeyecek

Oyun gerçekte, oldukça korkunç B-film oyunculuğunu, ucuz canavar etkilerini ve günümüzden çok daha az şiddeti içerisinde barındırıyordu. Asıl amacımız ise, beş genç kızı vampirlerin elinden kurtarmaktı. Ancak tartışmaların yaşandığı dönemde, Nintendo of America’nın kıdemli başkan vekili Howard Lincoln, Night Trap oyununun Nintendo sisteminde asla görünmeyeceğini belirtmişti. Fakat artık konu ile ilgili fikirleri değişmeye başlamış olacak ki, geçtiğimiz zamanlarda oyunu Nintendo’ya portlamak istediklerini söylemişlerdi.

Oyunun 2018 yazında geleceği haberi dışında herhangi bir tarih verilmedi. Ama oyunun eShop’a geleceği ve Limited Run Games ile anlaşıldığı biliniyor. Port, oyunun 25.yılına özel çıkarılan PS4 ve PC sürümlerindeki gibi silinmiş sahneler, yönetmen yorumları ve benzeri yüksek çözünürlüklü içerikleri de barındıracak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 08:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×