Ninja Gaiden Black

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Xbox sahibi olupta Ninja Gaiden'i oynamayan bir insan var mı?
Xbox sahibi olupta Ninja Gaiden’i oynamayan bir insan var mı? - Hiç sanmıyorum; eğer ki varsa adresini versin, bütün Xbox’çılar adına ona suikast düzenleyeceğim; çünkü Ninja Gaiden belki de tüm zamanların en iyi aksiyon oyunu. Ninja’nın Devil May Cry’dan tutun da (O ilk harika oyundan bahsediyorum) God of War’a kadar sıkı rakipleri olsa da bu oyunlardan hiç biri şimdiye kadar onun hızına ve muhteşem atmosferine erişemedi.

Dead or Alive’dan tanıdığımız Ryu Hayabusa’nın ana karakter olduğu Ninja Gaiden inanılmaz komboları, büyüleri, muhteşem karakterleri ve hızlı aksiyonu ile hepimizi kendine hayran bırakmıştı. Tecmo; ardı ardına çıkardığı internet üzerinden indirilebilen Hurricane Packler ile Ninja Gaiden’in ömrünü bayağı uzatmıştı. Anlaşılan Tecmo, Ninja Gaiden’e doymamış (Bizde doymadık) olacak ki Ninja Gaiden Black ile bizleri yine orijinal oyunun içine bazı extralar ile sokuyor.

Ninja Gaiden Black yeni bir oyun değil. Sadece bir eklenti paketi ama Hurricane Packlerden bazı farklı özellikleri var. Orijinal oyuna ilave olarak Ninja Gaiden Black yeni bosslar, yeni sinematikler, yeni diyaloglar, elden geçirilmiş grafikler, (O grafikleri daha nasıl geliştireceklerse?) ve bazen bizi sinir eden kamera açılarının düzeltilmiş şekliyle karşımıza çıkacak. Daha çok boss’un olması sanırım oyunun daha zor olması anlamına geliyor; zaten aşırı zor olan oyunda cehennem havası esecek diyebiliriz yani.

Very Hard

Oyunu en çok Hard modda bitirdiğimi hatırlıyorum. Very Hard modunun üzerinde bir zorluk derecesi olursa açıkça söyleyeyim ben yokum. Kamera açılarının düzeltilmesi ise sanırım herkesin hayrına olacaktır. Bazen insanı çıldırtan kamera problemleri de ortadan kalkarsa oyun tadından yenilemez hale gelecek. Ryu’nun yeni hareketleri olacak mı, o şu an için bilinmiyor; ama birçok yeni silahımız olacağına göre yeni hareketlerin olması kaçınılmaz gibi. Bunun yanında farklı büyüler de mutlaka gelecektir. Alev, elektrik ve buz gibi büyülere yenileri eklenirse bu gerçekten iyi olur. Mission Mode, Story Mode, yeni zorluk dereceleri, büyüler, sağlık paketleri ve silahlar hepsi Black’te bizi bekleyecek.

Oyuna yapılacak her türlü ilave kuşkusuz bizi mutlu edecek; fakat özellikle yeni sinematiklerin olacak olması sanki yeni bir oyun oynuyormuş hissine kapılmamızı sağlayacak. Böylece hikâyeyi daha ayrıntılı öğrenebileceğiz. Belki de Ayane hakkında yeni bilgilere kavuşabiliriz ve Ryu ile olan ilişkisini daha ayrıntılı öğrenebiliriz. En güzel ilavelerden birisi de (Sürekli ilaveler diyorum, çünkü çok fazla var.) Ninja Gaiden’in arcade versiyonunda yer alan (Yani ilk çıkan 2 boyutlu versiyon) Ninja Gaiden’in de bu oyunun içinde yer alacak olması…

Ninja Gaiden Black; Mission ve Story mode seçenekleri ile birlikte 2005 son baharında Xbox’larımızı vuracak. Bu her ne kadar yeni bir oyun olmasa da yine de heyecanla beklenmesi gereken bir oyun veya genişleme paketi. Bu arada unutmadan oyunun adının Black olması zorluk seviyesi hakkında bilgi veriyordur sanırım. Kim bilir belki de bu Black adı Ryu’ya verilmiş bir addır. Düşmanlarımızın kara belası olma ihtimalimiz de var; bekleyip görelim.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 06:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ninja Gaiden Black

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×