1/2

Ninja Gaiden Sigma 2

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Efsane, PlayStation 3'e konuk oluyor
Platformlar PlayStation 3
Ninja Gaiden Sigma 2
  • Yapımcı - Yayıncı Team Ninja - Tecmo
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 83
Artılar Grafikler, sinematikler, eğlence faktörü, gelişmiş oynanabilirlik, yeni karakterler
Eksiler Bazı kamera açıları
Ninja Gaiden’ın tarihi çok eskilere dayanır. İlk kez 1988 yılında Avrupa’da Arcade salonlarında ortaya çıkan Ninja Gaiden, Double Dragon benzeri stiliyle dikkat çekmişti. Yapımda, Nostradamus’un kötü varisi olan ve kehanetleri kendi lehine kullanmak isteyen bir tiranı durdurmaya çalışan, isimsiz mavi ninjayı kontrol etmiştik. Yapım sunduğu eğlence faktörü ile o kadar tutulmuştu ki, üçleme olarak devamı geldi ve tüm dünyada kendine bir hayran kitlesi kazandı.

2004’de, modern teknolojilerin yardımıyla Ninja Gaiden yeniden geliştirildi. Artık 3 boyut, gelişmiş ses efektleri ve harika sinematik görüntüler ile güçlendirilmişti. Xbox kullanıcıları, yapımın başına hipnotize olmuşçasına oturdular ve müthiş saatler geçirdiler. Ana karakter Ryu Hayabusa, Dead or Alive’dan tanıdıktı. Ryu, Shadow Clan Kalesi’ne sızıyor, ancak kötü bir sürpriz ile karşılaşıyordu. Hayabusa köyü kılıçtan geçirilmişti. Ryu, geri dönüp Doku ile karşılaştı. Doku, Ryu’nun sevdiği Kureha’yı öldürüp ondan “Dark Dragon Blade”i çalmıştı. Ne var ki Ryu bile, Doku için hafif kalmıştı ve katledilmişti. Ama bu filmin sonu değil, başlangıcıydı. Çünkü Ryu, Hayabusa’ların kutsal varlığı “Şahin” tarafından hayata döndürüldü. Eskisinden bile çok daha güçlüydü. O artık, “İntikam’ın Savaşçısı” olmuştu. Yönettiği muhteşem güçlerle de intikamını almıştı.

Ninja Gaiden Sigma 2

Büyük macera

Ninja Gaiden Sigma 2 ise bu olayların 1 yıl sonrasında geçiyor. CIA ajanı Sonia, Ryu Hayabusa hakkındaki ekmek kırıntıları toplarken, bilgi almak için Demirci’ye girer. Ancak Black Spider adındaki ninja klanı, bu sırada dükkana baskın yapar ve Sonia’yı kaçırır. Ryu Hayabusa, kızı kurtarmak için çok geç kalmıştır. Black Spider adındaki ninja klanı, aslında kendi köyündeki insanları katleden canilerin arkasındaki güçtür. Ryu, sonunda kızı kurtarır ve Black Spider klanının yarısı kendi kanlarında boğulur.

Ryu köyüne döner ve babasını bulmak ister. Babası, bu klanın lideriyle düello yapmaktadır. Ne yazık ki Demon Statue adındaki değerli eşya, İblislerin Kraliçesi ve Kanlı Diyarların yöneticisi Elizebet tarafından çalınmıştır. Ryu, Sonia’dan da yardım alarak tüm dünyada Elizebet’ın izini sürmeye başlamıştır. Eğer eşya gereken zamanda geri getirilmezse, tüm evren bitmeyecek, korkunç bir fırtınada sıkışıp kalacak ve Kanlı Diyarlar hüküm sürecektir.

Aradaki farklar

Ninja Gaiden II’nin, 1 milyonu aşkın kopya satmasından sonra Ninja Gaiden Sigma II de hayata geçirildi. Peki Ninja Gaiden II ile Ninja Gaiden Sigma II arasındaki farklar ne? Öncelikle şunu söylemek şart: Sigma II, yalnızca öncüsünün isminden yararlandığını söylemek haksızlık olur.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×