Nintendo Wii’nin haber kanalına büyük transfer: AP

Umut Ersaraç
Umut Ersaraç 3.06.2010 - 12:31
Nintendo Wii’nin haber kanalına büyük transfer: AP
Nintendo Wii’nin en çok övündüğü şeylerden biri, içerisindeki “Kanal – Channel” sistemi. Bu kanallardan biri de haber kanalıydı. Nintendo büyük bir atak yaparak dünyaca ünlü haber ajansı AP yani "Associated Press" ile anlaştı. Dünya’nın en büyük haber ajansı olarak kabul edilen AP ile yapılan 2 yıllık kontrat çerçevesinde haber fotoğrafları, makaleler, yazılar yayınlayacak. Nintendo dünyaya haber vermesi için AP ile anlaşırken, Japon içerik için ise Goo adlı bir haber ajansı ile anlaştı.

Nintendo Wii haber kanalı dışında hava durumu kanalı ile de büyük ilgi görüyor. Ama asıl ilgiyi interaktif haritası çekiyor. Google Earth tadında bir yapıya sahip olan bu harita Nintendo Wii’yi diğer rakiplerinden ayıran önemli bir servis gibi gözüküyor. Kısacası konsol savaşları bütün hızıyla sürüyor.

Kaynağa ulaşmak için tıklayınız.Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 16.05.2021 08:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
Nintendo Wii’nin haber kanalına büyük transfer: AP

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×