Nintendo'nun geleceği belli oldu mu?

Yiğitcan Erdoğan 21.01.2014 - 23:52
Dedikodular çok acayip!
Lafı hiç uzatmanın anlamı yok, gayet şüpheli bir kaynaktan, hiç de uçuk durmayan bir iddia ile karşı karşıyayız: Nintendo yeni nesil konsolu ve yeni nesil el konsolunun çalışmalarına başladı ve bu kaynak (GaminRealm sitesine konuşan biri) özellikleri bildiğini iddia ediyor.

Öncelikle iki platform beraber geliştiriliyor. Kod adları Fusion. El konsoluna Fusion DS, ev konsoluna ise Fusion Terminal deniyor. Fusion DS yine çift ekranla gelecek. AMD çip kullanacak ve 3 GB RAM'i olacak. Üst ekran Gorilla Glass olack ve genel olarak 3DS ile pek çok özellik ortak kalacak. Farklı olan, bu seferki model 3G desteği, parmak izi okuyucusu ve nabız yoklayıcısıyla gelecek. 128 GB'lık SDHC kart slotu da cabası.

Nintendo'nun geleceği belli oldu mu?
Fusion Terminal ise başka bir mesele. 3DS'in halefinin ciddi ciddi konuşulmaya başlanması bize pek garip geliyor, ne de olsa iki sene sonra çıkışını görebileceğimizi düşünmemekteyiz. Fakat Nintendo bir iki sene içerisinde Wii U defterini de kapatır mı? Orasından emin değiliz. Kaynağa göre özellikleri biz yine de aktaralım. Radeon bazlı bir GPU kullanan sistem, CPU'sunu IBM'den alacak. Bir adet 8 çekirdekli işlemci, bir adet ise 3 çekirdekli yan işlemciye sahip olacak Fusion Terminal, 4 GB'lık DDR4 SDRAM'in yanı sıra Die üzerinde 2 GB DDR3 RAM ile de gelecek. İlginç olan bir detay ise HDMI 2.0 portu ile geleceğine dair olan iddia. Bir adet disk slotlu, bir adet de disksiz, HVD kullanan sürümle çıkacağı da söyleniyor.

Firmalar genelde bir iki sene içerisinde yeni nesli düşünmeye başlarlar. Ama Nintendo'nun yaşadığı sıkıntı düşünülünce bu süreci öne çekmiş olmaları muhtemel. Sizler ne düşünüyorsunuz? Nintendo yeni nesil yarışına yeni bir cihazla katılma niyetinde olabilir mi?
Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 18.07.2024 04:07
Kalan Karakter: 300 Gönder
Nintendo'nun geleceği belli oldu mu?
İlginizi Çekebilir