Nvidia: "PS4'e çip yapmak maliyetini çıkarmazdı"

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 14.03.2013 - 20:36
PS4'te AMD görmemizin bir sebebi varmış
PS4'ün açıklandığı gece donanım detaylarını öğrendiğimizde ufak bir değişiklik gözümüze çarpmıştı. Sony PS3'ün aksine yeni konsolunda Nvidia ile değil, AMD ile çalışmayı tercih etmişti. Sonra "Durango", yani yeni Xbox'ın donanım özellikleri sızdırılınca orada da AMD ismini gördük ve şaşırdık. Bu rakip iki çip üreticisinin uzun süreli savaşında Nvidia'nın aldığı büyük bir yara gibi duruyordu. Nvidia son yaptığı açıklamayla bu konuya açıklık getirdi: "Kovulmadık, biz istifa ettik".

Nvidia: "PS4'e çip yapmak maliyetini çıkarmazdı"


Tabii ki böyle demediler ama özeti bu. Nvidia'nın kıdemli başkan yardımcısı Tony Tamasi "Bir müzakere oldu, fakat onların ödemeye hazır olduğu miktarla çalışmak istemediğimiz sonucuna vardık. Daha önceki konsol tecrübelerimizden bunun sonuçlarını biliyorduk" dedi. Siz ne diyorsunuz? AMD yerine Nvidia olsa daha mı iyi olurdu? Yeni Xbox'ta AMD kullanmalı mı?
Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2022 04:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
Nvidia: "PS4'e çip yapmak maliyetini çıkarmazdı"

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×