Ori and the Will of the Wisps 2 milyon oyuncu sayısını aştı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 25.06.2020 - 11:26
Moon Studios tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan platform macera oyunu Ori and the Will of the Wisps 2 milyon oyuncu sayısını aştı.

Microsoft ve Moon Studios, Ori and the Will of the Wisps'in 2 milyondan fazla oyuncu tarafından oynandığını açıkladı. Ancak, bunlar oyunun satış rakamlarını göstermiyor. Nihayetinde, bu oyun duyurulmasının ardından Xbox Game Pass kullanıcıları için açılmıştı. Bu haber ve diğer bazı eğlenceli istatistikler bugün Ori'nin resmi Twitter hesabından paylaşıldı.


Ori and the Will of the Wisps 2 milyon oyuncu sayısını aştı

Ori and the Will of the Wisps 2 milyon oyuncu sayısını aştı

Ori and the Blind Forest'in devam oyunu olan Will of the Wisps, 11 Mart tarihinde piyasaya çıkmıştı. Yani, oyunun 2 milyon kilometre taşına ulaşması sadece üç buçuk ay sürdü. Bu 2 milyon oyuncunun 423.300'ü oyunun neredeyse %25'ini bitirirken, 45 bini de oyunu zor modda tamamladı. 9 bin kişinin dört saatin altında bitirdiği oyunda 7 binden biraz fazlası ise, oyunu hiç ölmeden tamamladı. Oyunda 386 bin kişi tüm yeteneklerin kilidini açtı ve 157 bin kişi tüm toplanabilirleri topladı. 442 bin kişi tüm Spirit Shrine görevlerini bitirdi ve 118 bin kişi de her bir Spirit Trial görevinde geliştiricinin hayaletini geçti. Ayrıca 14.5 milyon saat oynanan oyunda toplamda 240 milyon oyuncu öldü. Bu rakamlar gerçekten çok etkileyici. Bir Ori oyunu için hiç kolay değil.

Merak edenler için oyunun hikayesi ise şöyle. Küçük ruh Ori tehlikeye yabancı değil ancak kaçınılmaz uçuşu kukumav Ku'yu tehlikeye soktuğunda bir aileyi yeniden bir araya getirmek, bozulmuş bir diyarı iyileştirmek ve Ori'nin gerçek kaderini keşfetmek cesaretten daha fazlasını gerektirecek. Olumlu yorumlar alan aksiyon-platform oyunu Ori and the Blind Forest'ın yaratıcılarından çok beklenen devam oyunu işte geldi. Göz alıcı, elle çizilmiş resimlerde canlanan yeni arkadaşlar ve düşmanlarla dolu devasa bir dünyada yepyeni bir maceraya atılın. Tamamen orkestra ile bestelenmiş özgün fon müzikleriyle Ori and the Will of the Wisps, Moon Studios'un sık dokunmuş platform aksiyonu ve derin duygusal hikâye anlatımı geleneğini sürdürüyor.

11 Mart 2020 tarihinde PC ve Xbox One platformları için piyasaya çıkan Ori and the Will of the Wisps'in Türkçe altyazı seçeneği de bulunuyor.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 02:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2020 00:09
Çok mutlu oldum kesinlikle hak ediyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 19:55
Çok çok tatlı bir oyun imkanı olan herkes oynamalı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 13:09
hakediyor sonuna kadar
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ori and the Will of the Wisps 2 milyon oyuncu sayısını aştı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×