Overwatch'ın açık beta ve çıkış tarihi sızdırıldı

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 7.03.2016 - 10:59
Oyunu bekleyenlere müjde
Blizzard'ın merakla beklenen çevirimiçi FPS oyunu OverWatch'ın çıkış tarihi, IGN'de yayımlanan bir reklamda ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra apar topar kaldırıldı.

Reklam üzerinde oyunun açık beta tarihi 3 Mayıs olarak gözükürken, çıkış tarihi ise 24 Mayıs'ı işaret ediyor. Blizzard tarafından konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, oldukça uzun bir süredir devam eden geliştirme sürecinden sonra tarihin gerçek olma ihtimali de bir hayli yüksek.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2022 18:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
hakande84
hakande84 7.03.2016 22:43
07.03.2016 16:55 zamanında yorum yapan okur arkadaşa:

Oyunu ilk F2P açıkladılar, haklısın. Ancak bu firmalar hayrına oyun yapmıyorlar. İlk açıkladıkları F2P sistemi oyunculara daha maliyetli olacaktı. Şöyle ki micro transactions dediğimiz baş belası satın alma sistemleri oyunu oynarken daha fazla para ödetiyor. Örnek mi istiyorsun? Dead Or Alive'ı XBOX Store'dan 90 TL'ye satın alıyorsun. Buraya kadar herşey güzel, iyi dövüş oyunu ve ucuz ama sonra bir giriyorsun içine yok bikini paketiymiş, parti paketiymiş derken sana 300 TL geçirmeye çalışıyorlar.

Free To Play olan MMO oyunlarında at, eşek almak için ayrı; kostümler için ayrı; alanlar için ayrı para ödeyen insanlar aslında free to play adı altında aldıkları bu oyunlara bir tomar para ödeyip beğenmediğimiz paralı oyunlardan daha çok para kazanıyorlar. Mesela Clash Of Clans oyununa ayda 5.000 TL para yatıran insan var. Benim Steam kütüphanemin 9 yıllık birikiminin üçte biri neredeyse adamın aylık Clash Of Clans'e yaptığı ödeme.

Dönelim konuya. Başta da belirttim haklısın. Ancak bunu paralı yapıp micro transaction koymayacaklarsa hiç sorun yok. Bak hatta eğer öyleyse iyi ki de paralı olmuş. Şayet hem para alıp, hem de microtransaction koyarlarsa zaten millet protesto edecektir. Bu oyuna ben, Team Fortress 2'nin devamı gibi bakıyorum. Kesinlikle eğlenceli olacak ancak firmanın tutumu oyunun gidişatını belirleyecek.

Son olarak bana da beta invite atmadılar. Galiba sistem donanımlarından. Ben en son GTX560 Ti diye sistemimi gönderip sonra yollamayı unuttum. Bugün GTX980 Ti var ama hala gelmiyor çünkü adamlar bende GTX560 Ti var zannediyor. Bir onu kontrol et istersen.
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2016 12:54
Gördüğüm kadarıyla sadece kostümler paralı olacak dostum oyunda.Ama bence bir sıkıntı yok en azından oyun içi şampiyon parası kasmak yerine en baştan belli bir miktar ödeme yapmak çok daha iyi mesela lol da şampiyon parası(ıp) kasmaktan canım çıkıyor güya lol ücretsiz ve para vermiyoruz ...
Kalan Karakter : 300 Gönder
oXelight
oXelight 8.03.2016 11:45
Bence pre-order süresini uzatmlarının sebebi merak ettirip satış sayısını arttırmak. Pek güvenmiyorlar oyunlarına bence :) Güzel olmadığından değil. Piyasada çok online oyun var. Maksat çıkış öncesi oyuncu topluluğu yaratmak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2016 23:56
hala pre-order yap gir diyorlar ya kardeşim yapsana adam gibi açık beta deneyelim işte. İlle paramızı alacak cebimizden rahat duramıyor Blizzard da bozdu kendisini eh körle yatan şaşı kalkar Activision gibi partnerle dura dura.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2016 16:55
kimin umrunda f2p yapcaz deyip millet keriz yerine koyup 60 euro yapan ve kimseye beta invite atmayan sirket toplasan 100k kişi ancak sevinir.
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2016 22:42
1.si paralı yapacaz demediler sadece oyunu duyuran internet siteleri ücretsiz olabilir diye yaydılar blizzard hiç bir zaman paralı yapacaz demedi 2.fiyatı mova oyunlarına dökülen paralara bakarsak ve ilk moba/fps karışımı bir oyun için gayet uygun .
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2016 18:06
Paralı mı olacak ? Evet diyin PLS ve ne kadar
Kalan Karakter : 300 Gönder
Overwatch'ın açık beta ve çıkış tarihi sızdırıldı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×