Oyun oynarken kör oldu

Oyun oynarken kör oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 10.10.2017 - 15:45
Gün geçmiyor ki bir gariplik daha yaşanmasın

Hepimiz video oyunların başında saatler geçirerek hiç bilmediğimiz dünyalara doğru yolculuk yapıp, az da olsa hayatın bunaltıcı gerçeklerinden kaçabiliyoruz. Ancak her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bunun da zarar olduğunu unutan bazı oyuncular var. Çin'de yaşayan ve mobil oyun tutkunu olan bir 21 yaşındaki kadın oyuncu, akıllı telefonunda gün boyunca oyun oynadıktan sonra kör oldu. Milliyet'in haberine göre Honor of Kings isimli oyunu gün boyu oynayan kadının sağ gözünün görme yetisinin kaybolduğu doktorlar tarafından onaylandı.

Yakında yerel medyada video oyunların kör etmesi ile ilgili daha fazla haber duyarsanız şaşırmayın

Birkaç hastane gezdikten sonra kadına Retinal Artel Tıkanıklığı (RAO) teşhisi konulduğu belli oldu. İlgili hastalığın genelde yaşlı insanlarda görüldüğü ve kalıcı görme kaybına yol açtığı söyleniyor. Wu Xiaojing adındaki kadın oyuncunun yemeden, içmeden ve tuvalete dahi gitmeden 8 saat boyunca oyun oynadığı belirtiliyor. Ailesinin uyarılarına rağmen oyunu elinden bırakmayan Wu Xiaojing'in başına gelenler, tamamen dijital ekrana uzun süre bakmak ile ilişkilendirilmiyor. Londra'da meslek hayatına devam eden Dr. David Allamby, yaşanan olay için migren hastalarını uyarıyor. Doktora göre Retinal Artel Tıkanıklığı'nın tetiklenme sebebi migren hastalığı olarak gösterilmekte.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 16:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
SuperXlarge9
SuperXlarge9 11.10.2017 23:51
ne sekiz saati "5" gün yaptığımı bilirim pc başında allah'a şükür ayaklarda kramp hariç hiç bir sorunum yok ha birde gözler bozuk ona da 4 - 5 gün sonra doktora gidip kontrollerimi olup gözlüğümü seçip takıp ondan sonra satın alıcam XD
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.10.2017 18:42
4k retina çözünürlük gözü çok daha fazla yoruyor 4k 4x göz yoruyor diyebilirim sürekli odaklanmış kalmak retinaya zarar veriyor zamanla bende de oluyor arada genç yaşa rağmen bu konuda bir çözüme gidilmeli diye düşünüyorum neyse ki night shifter geldi biraz rahat ettik....
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.10.2017 12:21
az oynamış ben 16 saat farm yaptım zamanları ve ps 4 oynadığımı biliyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.10.2017 18:36
Görselde ki oyunun adını bilen var mı ?
MK Okuru
MK Okuru 11.10.2017 10:33
İyi olmuş 8 saat oyun mu oynanır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×