Oyunculara rehabilitasyon kliniği

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
Oyunculara rehabilitasyon kliniği
İngiliz günlük gazete Telegraph’ın haberine göre, Büyük Britanya’nın ilk oyun bağımlıları terapi merkezi açıldı. Broadway Lodge, Bristol şehri yakınlarında bulunuyor ve şimdiye kadar alkol, uyuşturucu ve şans oyunları bağımlılarına rehabilitasyon imkanı sunuyordu. Klinik artık bilgisayar oyunları bağımlılarına da hizmet sunacak, zira problemin boyutları çok büyüdü.

Kliniğin müdürü Peter Smith, bu sorunu da bağımlılık olarak algılayıp tedavi etmenin gerekliliğinden bahsetti. Tahminlerine göre halkın yüzde 10 ila 15’i oyun bağımlısı olan en az bir kişi tanıyor. Sorunun asıl sahasını oynama süresi çok uzun olduğundan tüm online oyunlar teşkil ediyor.

Smith, rehabilitasyonda hedeflerinin, oyuncuyu oyunlardan koparmak değil, daha çok sorumluluk sahibi bir kullanım öğretmek olduğunu belirtti. Smith, 23 yaşındaki birine, bir daha bilgisayarlara dokunma demenin çok gerçekdışı olacağını belirtti.

Kaynak: www.gamestar.de
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2022 08:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyunculara rehabilitasyon kliniği

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×