Oyunlardaki 'Hayalet Araçlar' çok yakında gerçek olabilir

Vural Çelik
Vural Çelik 16.12.2014 - 12:18
Jaguar, oyunlardaki teknolojiyi gerçek hayata taşımaya çalışıyor.
Jaguar, oyunlardan aşina olduğumuz 'Hayalet Araç' teknolojisini gerçek hayata taşımaya çalışıyor. Bu teknoloji sayesinde, bir cihaz ile yolumuzu bulmak, trafik işaretlerine ve trafik yoğunluğuna dikkat etmek yerine, hayalet bir aracı takip etmemiz yeterli olacak. Bununla ilgili olarak yayımlanmış olan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Jaguar'ın, video oyunlarından esinlenerek geliştirmekte olduğu bu teknoloji, oyun dünyasından gerçeğe aktarılan ilk teknoloji değil. Daha önce de Grand Turismo’nun tasarımcısı olan Polyphony, Nissans GT-R’nin gerçek hayattaki kasa tasarımına yardımcı olmuştu.

Geliştirilmiş olan teknolojinin, günümüzde kullandığımız GPS sistemlerine çok iyi bir alternatif olabileceği ve hayatımızı kolaylaştırabileceği kolaylıkla görülüyor. Bu gelişmeden sonra, video oyunlarına olan saygımın bir kat daha arttığını itiraf etmek istiyorum.
Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2021 06:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
Oyunlardaki 'Hayalet Araçlar' çok yakında gerçek olabilir

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×