PES 2022 Demosunu Oynadık

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 24.06.2021 - 17:33
Sunucu testleri için sürpriz bir şekilde yayınlanan PES 2022 demosunda Juventus - Bayern Munich müsabakasına yakından bakıyoruz.

Geçtiğimiz saatlerde PES 2022 demosunun yayınlandığını sizlere aktarmıştık. Konami'nin alışılmadık bir yöntem ile yayınladığı PES 2022 demosunu Playstation 4, Playstation 5, Xbox One ve Xbox Series X / S platformları için 8 Temmuz'a kadar oynanabilir durumda olacak. Oyunun sunucu testlerine odaklanan ve New Football Game Online Performance Test olarak adlandırılan bu demonun PS5 sürümünü test ettik.

PES 2022 demosunu oynuyoruz

Yayınlanan PES 2022 demosu içerisinde Manchester United, Bayern Munich, Juventus ve Barcelona takımlarını seçebiliyorsunuz. Cross-gen olarak da oynamak mümkün. Yani PS4 sahipleri eşleşmelerde PS5 kullanıcıları ile karşılaşabilecekler. Oynanış anlamında biraz daha ağırlaştığı göze çarpan PES 2022'nin demo grafikleri hakkında bir şeyler söylemek de zor. Tüm konsollarda aynı grafiklerin olduğunu ve bunun bir sunucu testi olduğu için henüz duyurulmayan oyundaki grafiklerin değişebileceğini de belirtelim. Konami'nin yayınlanan demo ile ilgili yayınladığı notlar ise şu şekilde;

  • Online Performans Testi oyunun son halini yansıtmamaktadır. Oyunun tüm unsurları (oynanış mekanikleri, oyun içi dengeler, animasyonlar, grafikler vb.) halen geliştirme aşamasında olup bu test tamamen sunucular, olası sunucu bağlantı sorunları ve oyuncu eşleştirme (matchmaking) gibi teknik detayların test edilmesi amacıyla yapılmaktadır
  • Çevrimiçi Performans Testi, Unreal Engine kullanılarak geliştirilmiştir.
  • Çevrimiçi Performans Testi 24 Haziran - 8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecektir.
  • Çevrimiçi Performans Testi an itibarıyla PS5, PS4, XBox X | S ve Xbox One platformlarında gerçekleşmekte olup PC platformu teste dahil değildir.
Yorumlar 27
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 14:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.07.2021 13:57
Pes oyundur, fifa simulasyon. Çoluk cocuk pes oynar, diğerleri fifa. FIFA'nın tekelliğini çürütecek büyük bir marka futbola girmediği sürece de bu böyle kalıri
Yorumun altına ağlayacaklar, cevaplamayacağımı da bilsin.
Hadi eyv.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2021 11:20
Yüzyılın hayal kırıklığı grafikleri ve oynanışı tebrikler konami
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2021 09:03
rezalet
Kalan Karakter : 300 Gönder
f8r7t
f8r7t 28.06.2021 00:16
3-4 gündür deniyorum. Beta sürümü olabilir evet ama bize yaklaşık olarak nasıl bir oyun olacağını az çok gösteriyor. Bir kere en başta söylemek istediğim şey oyuncuların tamamen ÖZGÜRLEŞTİĞİDİR! Yön kabiliyeti aşırı gelişmiş, özgürce sınırsızca rahat bir şekilde hareket edebiliyoruz. Topun gelişine herhangi bir yöne hareketlenme aşırı şekilde rahatlamış ve gerçeğe benzetilmiş. Depar atma mükemmel olmuş, dönüşler harika olmuş, L1’i kullanarak ince çalımlar, ani dönüşler mükemmel ötesi. Messi’yi alın deneyin ne demek istediğimi anlarsınız. Biraz şutlarda problem var gibi yani bazen futbolcular topa yavaş vurabiliyor. Kısa paslar aşırı derecede yavaş ama bence bunlar düzeltilir. Oyuncuların modellemeleri harika ötesi. Hareketler, animasyonlar süper. L2 ile fiziksel temas özelliğide süper olmuş. Gerçeğe çok daha yakın olmuş oyun. Aniden atılan paslar, aniden hızlanmalar ve dönüşler öf mükemmel ötesi. Çimler, seyirciler ve stadyum gibi öğelerin grafikleri düzeltilir, beta olduğu için düşük verilmiş. En çok beğendik yanı oyunun aşırı özgürleşmesi ve ani hareketlenmelerin oyuna tam olarak aktarılması olmuş. Artık oyun kurma olayına dönmüş oyun gerçekte olduğu gibi yani oyun kurmak isteyenler rahatça kurabiliyorlar 21’e göre. Hücum olaylarında eski serilerde oyun sürekli kişiyi destekliyordu ama artık öyle bir şey yok. Özgürsün, serisin, esneksin ama her şey sana kalmış. Mükemmel ötesi, ben çok beğendim! :)
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2021 11:44
Arkadaş bizim de gözümüz var görüyoruz. Oyun mükemmel olmuş derken hiç mi utanmıyorsun?
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2021 00:07
Bütün anlatigin özelikler FIFA da var neden FIFA oynamiyorsunki fifada bahsettigin özgürleşme olayı 2012 den beri var pes kitlesi senin bahsettigin şeylerin hiç birini istemiyor ve konaminin bence son oyunu olacak böyle rezil hantal pas yok şutlar iğrenç top balon diyeceğim suki elveda pes seni kayb
MK Okuru
MK Okuru 28.06.2021 12:22
Anladık konamide çalışıyorsun paralar yatmışta göz var nizam var adamlar dönemiyor geriye anlattığın oyun kurma hücuma çıkma olayı bire bir Fifa kopyası öyleyse çakma Fifa neden oynayayım orjinali varken
MK Okuru
MK Okuru 28.06.2021 06:51
Aynı oyunu bende oynadım eminmisiniz bu dediklerinizin olduğuna.
Yani hiç oynanılmıyor oyuncuya istediğin gibi yön veremiyorsun ve koşma tuşuna badmama rağmen futbolcunun hiç koştuğunu görmedim :)
Winning eleven 1998 şu oyunun bu haline bin basar bence :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mantar
Mantar 28.06.2021 10:53
Saçmasapan bir haber olmuş. PES 2022 demo değil ki yayınlanan adamlar network testi için yayınlamış. Sizde bu hataya düşüyorsanız yani ne diyim.

Yayınlanan testin adı "New Football Game Online Performance Test" - PES 2022 DEMO değil.


Haber ve video içerisinde zaten bunu belirtiyoruz. Yurt dışı basını dahil herkes PES 2022 demo olarak verdi oyunu, bu 2022 versiyonu için yapılan bir network testi zaten. Yani bu ayrımı yapabiliyor olmanız lazım ki zaten söylüyoruz.
Mantar
Mantar 29.06.2021 09:50
Demo olmadığını biliyor ve buna rağmen demo diye lanse ediyorsanız yaptığınız click-bait oluyor. Haberin her yerinde DEMO yazıyor çünkü. Aksi takdirde -ki bence öyle- siz aradaki farkı anlayamamışsınız. Ya da sırf tık uğruna böyle bir haber yapılmış.

Demo olduğunu zanneden ve buna göre yorum yapan insanlardan bunu anlıyor olmanız gerekliydi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
PES 2022 Demosunu Oynadık

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×