Phil Spencer: '2021'de çok daha az oyun çıkacak'

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 13.05.2020 - 15:17
Xbox patronu da diyebileceğimiz Phil Spencer, Koronavirüs Salgını sebebiyle oyun sektöründeki asıl ertelenmelerin 2021 yılında yaşanacağını dile getirdi.

Xbox markasının tepe ismi olan Phil Spencer, yaptığı açıklama ile Koronavirüs Salgınının asıl etkilerini oyun sektöründe 2021 yılında göreceğimizi dile getirdi. Spencer'a göre AAA kalitedeki birçok oyunun yapım süreci aksadığı gibi hali hazırda 2021 için planlanan birçok oyunun da bu salgın sebebiyle ertelenmek zorunda kalacağını dile getirdi.

Phil Spencer: '2021'de çok daha az oyun çıkacak'

Covid-19, yani Koronavirüs Salgını bildiğiniz gibi birçok sektörü etkilediği gibi oyun sektörünü de derinden etkiledi. Her ne kadar evde kalanlar oyunlara yönelse ve bu durum rakamlara yansımış olsa da büyük stüdyoların yapım süreçlerinde önemli aksamalar meydana geliyor. Phil Spencer, özellikle içerisinde motion capture, yani hareket yakalama teknolojisini barındıran birçok AAA yapımın gelişim süreçlerinin büyük aksaklıklar meydana geldiğini dile getirmiş.

Business Insider'a konuşan Spencer, "Basitçe söylemek gerekirse MoCap çalışmaları durdu. Salgın sonrasında MoCap stüdyolarına gidilmiyor. Motion Capture aşamasını tamamladıysanız ve iş son rötuşları yapmaya kaldıysa, daha iyi bir konumdasınız demektir." sözleri ile ertelenme sebeplerinden birini açıklamış.

Ayrıca MoCap çalışmaları dışında oyunun müzikleri için bir araya gelen orkestraların durumlarının da aksadığını belirttiği gibi, stüdyoların bu duruma hızlı bir şekilde ayak uydurmaya çalıştığını ama bu durumun bazı ertelenmeleri de beraberinde getireceğini dile getirmiş.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 23:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.05.2020 10:22
xbox one dada fazla oyun yok ki sony exclusive kadar oyun yok yaa.. Resmen hayal kırıklığı gamepass olmasa çekilmez..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.05.2020 19:11
zaten yapmayacaktınız
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.05.2020 14:58
çok güzel haber..bir oyuna 500 saat harcanırsa böyle geriden geliriz
halen 2015deki oyunları oynuyorum oyna oyna bitmiyor
bizmi oyunları tüketeceğiz yoksa oyunlar mı bizi?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Phil Spencer: '2021'de çok daha az oyun çıkacak'

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×